REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Używane meble w biurze to... hit!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 lis 2017 16:35
Używane meble w biurze to... hit!
Fot. unsplash

Przy zakupie mebli w głównej mierze kierujemy się ich funkcjonalnością. Nie bez znaczenia jest dla nas design i możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Co ciekawe, nie stronimy od modeli z drugiej ręki.

REKLAMA

Zależy nam głównie na tym, aby meble były funkcjonalne i trwałe – prawie 90 proc. respondentów określiło te czynniki jako kluczowe w decyzji. Nie mniejsze znaczenie ma cena, która powinna być adekwatna do jakości towaru. Niemal co czwarty Polak decyduje się na kupno używanego sprzętu. Nie zależy to bynajmniej od majętności. Zarówno osoby z miesięcznymi dochodami na poziomie 2 tysięcy złotych, jak i powyżej 10 tysięcy złotych kupowały je tak samo często.

Dodać szczyptę charakteru

Kupowanie używanych mebli to trend, który wyraźnie przybiera na sile. Każdy model możemy spersonalizować, aby dodawał charakteru danej przestrzeni. Metamorfoza nie jest ani kosztowna, ani trudna. Możemy przeprowadzić ją samodzielnie, wykorzystując chociażby lakiery do drewna. Możliwość wielokrotnej renowacji to ogromna zaleta lakierów – nie tylko zakryjemy dawne ślady użytkowania, lecz także dzięki dodaniu koloru zupełnie odmienimy jego wygląd.

Proste rozwiązanie

Jak dokonać szybkiej metamorfozy? Najpierw przeszlifujmy wszystkie powierzchnie papierem ściernym i oczyśćmy je z pyłu. Następnie wymieszajmy starannie lakier. Możemy aplikować go pędzlem płaskim lub owalnym, a w przypadku większych, płaskich powierzchni – wałkiem. Po upływie przynajmniej 6 godzin ponownie przetrzyjmy delikatnie powierzchnię drobnym papierem ściernym a następnie szmatką i nałóżmy drugą warstwę produktu. Po kolejnych 6 godzinach powłoka będzie całkowicie sucha.

Pomysłów jest wiele – możemy chociażby lekko strukturyzować powierzchnie (szczotkowanie lub piaskowanie), działać kolorem lub odbiciem światła (różny stopień połysku).

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie