×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W 80 łazienek dookoła świata

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 sty 2018 12:22
  • Aktualizacja: 30 sty 2018 12:23
W 80 łazienek dookoła świata
fot. mat. prasowe

Co łączy Paryż, Amsterdam, Budapeszt, Mediolan, Pekin, Moskwę i Hamburg? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nic. Jednak to właśnie w tych lokalizacjach zrealizowano projekty komercyjne, wykorzystujące na dużą skalę ceramikę, meble i akcesoria łazienkowe Villeroy & Boch. I choć każdy budynek jest inny, to jednak wszystkie mają jedną cechę wspólną: unikatowe i luksusowe przestrzenie łazienkowe.

REKLAMA

Od 270 lat Villeroy & Boch to synonim ceramiki, mebli i akcesoriów łazienkowych. Budowana przez stulecia reputacja znajduje potwierdzenie w każdym produkcie sygnowanym marką. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że to właśnie Villeroy & Boch jest partnerem wymagających projektów komercyjnych, w których najistotniejsze są jakość, funkcjonalność, elegancja i piękno. Dotychczas Villeroy & Boch współpracował przy kilkudziesięciu realizacjach.

Paryż: hotel The Peninsula Paris od nowa

The Peninsula Paris łączy tradycję z nowoczesnością. Ten luksusowy hotel mieści się w XIX-wiecznym budynku, który został poddany gruntownej modernizacji i otworzył swoje podwoje dla klientów w 2014 r. Ze względu na ograniczenia narzucone przez konserwatora zabytków, w renowację zaangażowano rzemieślników wykorzystujących w pracy tradycyjne techniki zdobień. W rezultacie powstały eleganckie łazienki, w których marmurowe okładziny połączono z wysokiej jakości ceramiką Evana i nowoczesnymi rozwiązaniami toaletowymi Subway 2.0 z technologią DirectFlush od Villeroy & Boch.

Amsterdam: dyskretny urok żurawia

The Crane Hotel Faralda to bardzo udana rewitalizacja przestrzeni industrialnej. Dawny żuraw portowy został przerobiony na luksusowy i przytulny hotel, oferujący tylko trzy apartamenty: Mystique Suite, Secret Suite oraz Free Spirit Suite. Każdy z nich ma swój oryginalny styl, określany przez kolekcje łazienkowe Aveo, La Belle, Squaro Edge 12 oraz Loop & Friends od Villeroy & Boch.

Budapeszt: powrót do przeszłości

Czasy monarchii austro-węgierskiej zostawiły bardzo wiele śladów w węgierskiej stolicy. Jednym z nich jest wybudowany w 1860 r. budynek, w którym dziś znajduje się Prestige Hotel Budapest. W latach 2014-2015 ta klasycystyczna kamienica została poddana gruntownej modernizacji. W jej wyniku powstał czterogwiazdkowy hotel, którego luksusowe retro wnętrza idealnie łączą się z purystyczną i minimalistyczną ceramiką Architectura od Villeroy & Boch.

Mediolan: pierwszy na świecie siedmiogwiazdkowy hotel

7 Stars Galleria to butikowy hotel, który jako pierwszy na świecie został oznaczony siedmioma gwiazdkami. Zlokalizowany w najstarszej na świecie i najbardziej luksusowej galerii handlowej Mediolanu, jest nowoczesną interpretacją ikonicznego mediolańskiego stylu. W łazienkach wykorzystano ceramikę z linii Artis i Aveo od Villeroy & Boch.

Pekin: hotel, który jest lustrem miasta

W Beijing Chang’an to ekskluzywny hotel, którego architektura odzwierciedla dynamikę miasta. Położony przy ulicy będącej centrum dyplomacji i handlu jest połączeniem intensywnych kolorów, szklanych płaszczyzn, spektakularnych instalacji, wyrazistego oświetlenia oraz nietypowych materiałów. Hotelowe łazienki wyposażono w ceramikę o geometrycznych kształtach: umywalki z kolekcji Loop & Friends, pisuary Subway oraz miski Architectura.

Moskwa: luksusowy Radisson Royal w socrealistycznym budynku

Warszawski PKiN ma wielu braci w rosyjskiej stolicy. W jednym z nich – dawnym hotelu Ukraina – od 10 lat mieści się pięciogwiazdkowy Radisson Royal. Dostosowanie zaprojektowanego w neoklasycystycznym i socrealistycznym stylu drapacza chmur do standardów kapitalistycznego luksusu było zadaniem wymagającym. Siermiężne socjalistyczne łazienki, zastąpiły nowoczesne przestrzenie, w których wykorzystano minimalistyczne umywalki Evana, klasyczne bidety Hommage i wykonane z Quarylu® wanny Pavia od Villeroy & Boch.

Hamburg: chwila ciszy w wielkim mieście

Hamburska Elbphilharmonie to realizacja unikatowa. Przestronne wnętrza tego wielofunkcyjnego budynku, mieszczącego hotel i salę koncertową, zostały wyposażone w nietypowo zaaranżowane łazienki: przeszklone od podłogi do sufitu przestrzenie, pozwalające na niespieszną kontemplację widoków. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wykorzystano ceramikę z kolekcji Loop & Friends i Architectura od Villeroy & Boch.

Nowoczesny, klasyczny, awangardowy czy minimalistyczny – niezależnie od tego, jaki styl reprezentuje budynek, ceramika od Villeroy & Boch zawsze idealnie pasuje do wszystkich unikatowych i luksusowych wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie