REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W biurze jak w domu. Czy to ma sens?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2018 13:04
W biurze jak w domu. Czy to ma sens?
Prelegenci sesji "Jeszcze biuro czy już dom? Jak zaczarować przestrzeń do pracy? 10 zasad projektowania" podczas 4 Design Days 2018, fot. PTWP

Nudno urządzone open space'y odchodzą do lamusa. Biura przechodzą prawdziwą rewolucję, bo firmy oczekują oryginalnej i stymulującej do pracy przestrzeni. Coraz więcej firm stawia na design biura, który przypomina dom. Jeszcze biuro czy już dom? O tym rozmawialiśmy podczas 4 Design Days.

REKLAMA

Bardzo szybko kreują się trendy dotyczące projektowania przestrzeni biurowej. Od kilku lat możemy zauważyć tendencję wzrostową w kierunku home office design. Czy biuro przypominające dom to dobry kierunek rozwoju?

- Trend, gdzie biuro przypomina dom jest świetny, ale gdzie przepływa granica? Na ile w tym biurze-domu powinno być ergonomicznie? Praca w biurze, które jest domem, to trochę takie oszukiwanie. Mamy czuć się jak w domu, ale chodzi o to, aby z biura jak najdłużej nie wychodzić i jak najwięcej w nim pracować - twierdzi Marek Sajnóg, właściciel, IDURO s.c. meble biurowe i metalowe.

- Kilka lat lat temu każdy chciał projektować biuro typu Google. Teraz to się zmieniło. Mamy sporo realizacji w Wielkie Brytanii, gdzie inwestorzy stawiają coraz częściej na coworking przypominający dom. Jednak należy zachować balans między pracą a domem, dlatego biuro nie może "udawać" domu - zauważa Anna Kawalec, Designer, Tp Bennett. 10 lat temu w projekcie biura było może 10-20 mebli miękkich, gdy ostatnio projektowaliśmy biuro w Londynie wprowadziliśmy miękkich mebli 60 rożnych rodzajów i to do małej przestrzeni - dodaje.

- Niech dom będzie domem, a praca pracą - apelował Przemysław Wardęga, Senior PR & Marketing Manager, Immofinanz. Zdaniem prelegenta, oczywiście warto uatrakcyjniać miejsce pracy, tak aby ludzie chcieli w nim przybywać i mieli możliwość do odpoczynku i relaksu.

Paneliści zwracali uwagę, że to jak będzie wyglądało samo biuro zależy też od działalności firmy. - Mamy różne typu biznesu i związane z tym różne aktywności pracowników. Musimy zaprojektować wnętrze, gdzie pracownicy będą mieli możliwość zrealizowania wszystkich typów pracy. Dobrze, jak czuja się tak dobrze w pracy, jak w domu, ale moim zdaniem nie tworzymy w biurze domu - podkreśla Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej, Paged Meble SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie