×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 gru 2018 15:55
W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy
fot.materiały prasowe Pfleiderer Office
W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy
W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy
W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy
W biurze jak w domu - trendy w aranżacji miejsca pracy

W dobie rynku pracownika atrakcyjne warunki zatrudnienia nie stanowią już kluczowego czynnika, na który zwracają uwagę kandydaci. Lista wymagań nieustannie się wydłuża, a rosnącą rolę odgrywa wygląd oraz komfort przestrzeni do pracy. To wyzwanie nie tylko dla pracodawców, ale i deweloperów oraz producentów wyposażenia wnętrz.

REKLAMA

Spędzamy w pracy większą część dnia. Ze względu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, biuro powinno być jak najbardziej komfortowe. Najnowsze trendy w projektowaniu wydają się iść krok dalej – siedziby niektórych korporacji zaczynają coraz bardziej przypominać prywatne domy. Wzrasta na pewno potrzeba rozwiązań, które przełamałyby sztywną konwencję monotonnej pracy przez osiem godzin w pozycji siedzącej. Jednym z ciekawych pomysłów na wprowadzenie swobodnej atmosfery w biurze jest nietypowe wykorzystanie powierzchni płaskich. Takie możliwości daje np. laminat Duropal HPL Magnet. – Dzięki ferromagnetycznemu rdzeniowi, płyta oklejona tą specjalną warstwą może zostać wykorzystana jako tablica magnetyczna suchościeralna i kredowa – wyjaśnia Aldona Słapa-Nowacka, Category Manager Pfleiderer. – Takie rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, ułatwiają m.in. wizualizację pomysłów podczas mniejszych spotkań czy burz mózgów. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Możemy wmontować płytę o właściwościach magnetycznych w meble, np. front szafy. To doskonały sposób na prowadzenie notatek osobistych lub spraw bieżących w firmie. Na tablicy możemy również umieszczać rzeczy, które wywołują pozytywne emocje, jak np. zdjęcia z podróży czy dekoracje pobudząjące w nas kreatywność.

Wspólne biurko

Z obserwacji rynku wynika, że coraz większą popularnością cieszy się model „desk sharingu”. To system organizacji miejsca pracy, w którym dosłownie dzieli się stanowiska – pracownicy nie mają stałego biurka, a każdego dnia zajmują jedno z akurat wolnych. Ta metoda ma wiele zalet, m.in. znacznie oszczędza przestrzeń. Wyzwaniem jest jednak utrzymanie czystości. Aby zadbać o zdrowie i komfort pracowników, trzeba postawić na zastosowanie powierzchni, które są odporne na ślady palców.

Harmonijna estetyka

Warto także pamiętać o estetyce, która wpływa pozytywnie na komfort pracy. Spójność barw i materiałów pozwoli zachować wizualny spokój i harmonię. Idealnie sprawdzi się przytulny klimat inspirowany naturą i domową atmosferą. To ciepłe, przyjazne przestrzenie łączące jasne, harmonijne drewna o ciepłym wybarwieniu, naturalną paletę barw oraz wkomponowaną w aranżację roślinność. Aby rozświetlić wnętrze, należy postawić na jasne unidekory w odcieniach pudrowej bieli oraz piaskowej żółci. Obserwowanym trendem jest również powrót chłodnego, błękitnego odcienia szarości.

Technologia „rządzi” biurem

Obecnie niemal cała nasza praca odbywa się elektronicznie. Biura potrzebują odpowiedniego sprzętu, aby nadążyć za postępem technologicznym i pomóc pracownikom realizować zadania szybciej i wydajniej. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Pfleiderer, proponując wykorzystanie bardzo matowej powierzchni HPL jako ekranu projekcyjnego. – Charakteryzuje się on białą powierzchnią, która równomiernie rozprasza światło padające z projektorów i rzutników oraz niewielkim połyskiem (zgodnie z wymogami <10, pod kątem patrzenia 60°) – doprecyzowuje ekspertka z Pfeiderer.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie