×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Katowicach powstanie największy klub muzyczny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 gru 2018 15:03
W Katowicach powstanie największy klub muzyczny
fot. mat. prasowe

Chcąc stać się największym klubem muzycznym w Polsce, działający od 25 lat na rynku katowicki "Mega Club" zmienia miejsce swojej działalności. Koncerty gwiazd, festiwale, autorskie koncepty odbywać się będą w zarządzanych przez PTWP Event Center obiektach: legendarnym Spodku oraz nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach.

REKLAMA

W najbliższych latach ekipa „Mega Clubu” (Mega Club Events) realizować będzie wydarzenia muzyczne (i nie tylko) w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, korzystając z sali audytoryjnej na 600 osób w przypadku wydarzeń kameralnych, po sale wielofunkcyjne, dające możliwość organizowania koncertów od 1000 do 12000 publiczności. Część planowanych imprez odbywać się będzie także w Spodku, który gromadzić może w komfortowych warunkach na koncertach do 9000 osób.

„Mega Club” rozpoczął swoją działalność w 1993 roku, koncertem Kultu. Wcześniej jego twórcy organizowali wydarzenia w klubie studenckim „Pod Rurą”. Podczas 13 lat istnienia w swojej pierwszej siedzibie, w budynku Starego Dworca PKP przy ulicy Dworcowej w Katowicach, na scenie klubu zagrała cała czołówka polskiej sceny rockowej, punk, metalowej. To właśnie w „Mega Clubie” odbyły się pierwsze koncerty reprezentantów rodzącej się kultury hip hop.

Dopełnieniem oferty koncertowej były występy artystów z zagranicy (Young Gods, Biohazard, Clawfinger, New Model Army, The Tab Two, Kreator, Samael i wielu innych). Oprócz koncertów, na przestrzeni tych lat Mega Club gościł setki imprez o charakterze DjSet (techno, house, hiphop, d’n’b), wystaw, giełd muzyki niezależnej. Z początkiem 2007 roku, „Mega Club” przeprowadził się siedziby przy ulicy Żelaznej w Katowicach. Działalność w zaadoptowanym warsztacie prób stali Huty Baildon rozpoczął od koncertów m.in. Kultu i Dżemu. Przez kolejnych 12 lat ekipa „Mega Clubu” rozwinęła skrzydła oferując fanom muzyki kolejne koncerty i imprezy, umacniając równocześnie pozycję na rynku koncertowym swojej flagowej imprezy, jaką stał się Śląski Rap Festival. Na scenie kultowego klubu na przestrzeni ostatnich lat święcili triumfy tacy artyści jak: Coma, Hey, Katarzyna Nosowska, Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Maria Peszek, Brodka, Mela Koteluk, Lao Che, O.S.T.R. i wielu innych polskich wykonawców .

„Mega Club” gościł również wielu zagranicznych artystów m.in.: Gus Gus, Sepultura, Fink, RedMan, KRS One, Mobbdeep, Dj Borgore, Sister Bliss Dj set (Faithless), Dj Westbam, Elliphant, Fish, Parov Stellar, Ms Dynamite, Andy Fletcher DJ set (Depeche Mode), Nazareth, Exodus i wielu innych.

– Jesteśmy otwarci na różne projekty i chcemy, by Spodek wraz z Międzynarodowym Centrum Kongresowym „żyły” wydarzeniami, były dostępne dla jak największego grona zainteresowanych. Wierzymy, że we współpracy z twórcami klubowej legendy „Mega Clubu" uda nam się realizować wyjątkowe imprezy, które przyciągną jeszcze więcej fanów wielu różnych brzmień – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, firmy zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem.

– Po 25 latach czas na zmiany. Chcemy stworzyć największy, bardzo komfortowy klub, na dużych przestrzeniach, w nowoczesnym obiekcie, pozbyć się ograniczeń. Wymogi artystów i oczekiwania widzów są coraz większe, chcemy te potrzeby zaspokoić. Ba! Mamy ambicję zaprosić jeszcze więcej polskich i zagranicznych gwiazd do Katowic – tłumaczą Tomasz Breś i Marcin Kania, właściciele Mega Clubu Events.

Mega Club Events zorganizował już w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka m.in.: Śląski Rap Festival, Quefestiwal, Taconafide, koncerty Oni One Kobietom, O.S.T.R., Lady Pank z udziałem Kasi Kowalskiej, Tomasza Organka, Krzysztofa Zalewskiego. Kolejne wydarzenia realizowane będą w 2019 r., po zwolnieniu obiektów przez organizatorów Konferencji w Sprawie Zmian Klimatu COP 24.

Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń w nowym Mega Clubie to: 15. edycja Śląskiego Rap Festiwalu (19 stycznia 2019 r. w Spodku), występ LAO CHE z jedynym koncertem na Śląsku promującym płytę pt.: „Wiedza o społeczeństwie” (29 marca 2019 r. w MCK) oraz koncert Paluch x Czerwony Dywan (7 kwietnia 2019 r. w MCK). Na wiosnę organizatorzy planują kolejne premierowe koncerty w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.

– Najważniejszy jest know how i ludzie. W powstaniu i nazwie „mega” nie chodziło o wielkość i kubaturę tylko o mnogość oferty i jej różnorodność – i to zostaje podtrzymane. Z czasem, hasło „mega” weszło do kanonu i plan jest taki, żeby dalej było „mega”. Dla nas skrót MCK oznacza już: Mega Club Koncerty – mówią Tomasz Breś i Marcin Kania. – Pozbawiając się dotychczasowych ograniczeń zamierzamy spełnić swoje i wszystkich muzyczne marzenia. 25 lat tradycji zobowiązuje – razem tworzymy historię! – dodają.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie