Willa powstała w okresie dwudziestolecia międzywojennego i w tym też stylu zostały zaprojektowane piękne, niebanalne wnętrza hotelowe.
Autorkami projektu wnętrz są architektki Karolina Kokot i Karolina Tkocz, założycielki krakowskiej pracowni projektowej Mocolocco.
Wnętrza hotelowe zaprojektowane są z niezwykłą starannością, z poszanowaniem historii i miejsca w którym się znajdują. Zastosowanie szlachetnych materiałów wykończeniowych takich jak naturalny kamień, drewno, elementy z mosiądzu świadczą o świadomości projektowej inwestora, który chciał stworzyć miejsce stylistycznie nawiązujące do lat 20. XX wielu ale jednocześnie autentyczne i
prawdziwe.
Projektantki szczególnie dużą wagę przyłożyły do detalu architektonicznego, wykończenia miękkich form mebli, doboru tkanin i dodatków które tworzą to miejsce szczerym i niewymuszonym.