W Krakowie powstanie nowy butikowy hotelPropertyDesign.pl - 28-02-2022 15:55


Na mapie krakowskich, luksusowych hoteli niebawem pojawi się niezwykły hotel butikowy zlokalizowany w zabytkowej willi pełnej historii i tajemnic. Autorkami projektu jest pracownia projektowa Mocolocco.

Willa powstała w okresie dwudziestolecia międzywojennego i w tym też stylu zostały zaprojektowane piękne, niebanalne wnętrza hotelowe.

Autorkami projektu wnętrz są architektki Karolina Kokot i Karolina Tkocz, założycielki krakowskiej pracowni projektowej Mocolocco.

Wnętrza hotelowe zaprojektowane są z niezwykłą starannością, z poszanowaniem historii i miejsca w którym się znajdują. Zastosowanie szlachetnych materiałów wykończeniowych takich jak naturalny kamień, drewno, elementy z mosiądzu świadczą o świadomości projektowej inwestora, który chciał stworzyć miejsce stylistycznie nawiązujące do lat 20. XX wielu ale jednocześnie autentyczne i
prawdziwe.

Projektantki szczególnie dużą wagę przyłożyły do detalu architektonicznego, wykończenia miękkich form mebli, doboru tkanin i dodatków które tworzą to miejsce szczerym i niewymuszonym.