W krakowskim centrum handlowym powstało Selfie MuzeumPropertyDesign.pl - 01-10-2020 15:38


Galeria Krakowska, która w dniach 1-10 października organizuje wystawę Selfie Muzeum. Odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem.

Artystyczne wystawy i instalacje od kilku lat są światowym fenomenem kulturowym. Podążając za trendami w sztuce użytkowej, w Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem. Aranżacja przestrzeni nowej generacji w największej Galerii w centrum Krakowa zachęca do tworzenia i promowania kreatywnej sztuki cyfrowej.

Pierwsze na świecie Muzeum Selfie powstało w Hollywood. Niedługo po nim otwarto tego typu miejsca w Las Vegas, Londynie czy Kuala Lumpur. W ślad za nimi idzie Galeria Krakowska, która w dniach 1-10 października organizuje wystawę Selfie Muzeum. Muzeum szczęścia i iluzji, gdzie zabawa zmienia się w sztukę dnia codziennego, stało się odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, w którym istotną rolę odgrywają media społecznościowe.

Na Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej składają się ekspozycje z nietypową scenografią, oszukującą ludzki umysł i pobudzającą wyobraźnię. Połączenie iluzji i efektów optycznych sprawia, że odwiedzający mogą m.in. zamknąć się w butelce pod wodą, poczuć klimat Wenecji, zmniejszyć się do rozmiaru donuta, bujać w obłokach, pozować z jednorożcem, a wszystko to upamiętnić na fotografii wykonanej smartfonem.

Wystawa Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej będzie dostępna dla zwiedzających od 1 do 10 października 2020 r. na poziomie -1.