W Monachium powstanie największa przestrzeń coworkingowa Mindspace. Zajmie... sześć pięterPropertyDesign.pl - 28-11-2017 15:37


Mindspace zajmie sześć pięter biurowca przy Herzogspitalstraße 24 w Monachium. To trzecia lokalizacja firmy w tym mieście i jej największa dotychczasowa przestrzeń coworkingowa .
Zajmie 7 200 metrów kwadratowych i pomieści ponad 1000 specjalistów.

Budynek, w którym zlokalizowany jest najnowszy projekt Mindspace – Stachus – jest aktualnie
w trakcie budowy i zostanie otwarty w czwartym kwartale 2018 roku. Przestrzeń coworkingowa znajduje się w sąsiedztwie Stachus-Karlsplatz, w zachodniej części centralnej dzielnicy biznesowej Monachium tuż obok stacji metra U-Bahn, kolei miejskiej S-Bahn i tramwaju miejskiego. Główny dworzec kolejowy (Munich Hauptbahnhof) znajduje się w odległości kilkuminutowego spaceru. Osoby zmotoryzowane będą mogły skorzystać ze strzeżonego parkingu w budynku. W pobliżu Mindspace Stachus znajduje się elegancka ulica handlowa Neuhauser, Karlstor, Landgericht, stary ogród botaniczny i zabytkowy kościół Bürgersaal.

– Z radością ogłaszamy naszą największą dotychczasową lokalizację Mindspace w stolicy Bawarii. Nasza tętniąca życiem społeczność na Viktualienmarkt szybko stała się najbardziej interesującym centrum innowacji w Monachium. Odbywające się tam warsztaty, spotkania i premiery wzbudzają szerokie zainteresowanie w środowisku biznesowym. Zauważamy wysoki popyt na oferowane przez nas wyjątkowe przestrzenie coworkingowe dla przedsiębiorstw, start-upów i zespołów przyszłościowych firm dowolnej wielkości, zarówno na Viktualienmarkt, jak i w naszej nowej lokalizacji Salvatorplatz, którą uruchomimy w styczniu 2018 roku. Wraz z Mindspace Stachus tworzymy "śródmiejski trójkąt", łącząc ścisłą dzielnicę biznesową Monachium ze Starym Miastem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, członkowie społeczności Mindspace będą mogli pracować w najpiękniejszych i najbardziej dogodnych miejscach w mieście oraz korzystać z rozbudowanej sieci biznesowej, zarówno w Monachium, jak i na całym świecie. Konsekwentnie realizujemy plany naszej globalnej ekspansji, utrzymując tym samym pozycję lidera na europejskim rynku powierzchni coworkingowych – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

Niemiecki gigant, Siemens, zdecydował ulokować swoje dwa zespoły w przestrzeni coworkingowej Mindspace: Siemens Intelligent Traffic Systems Digital Lab i Siemens Artificial Intelligence Research Lab. Dr Claus Beringer, szef pionierów innowacji w Siemens Mobility wyjaśnia swoją decyzję, dotyczącą przeniesienia zespołów do nowego miejsca:

 – W nowym środowisku biurowym jesteśmy w stanie wyjść poza znany nam schemat, a nasze zespoły wprowadzają innowacyjne rozwiązania jeszcze szybciej – funkcjonując tak, jak start-upy. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami opartymi na danych i modelami biznesowymi dla Siemensa, a dzięki Mindspace zyskujemy elastyczność działań i doskonałe miejsce do niestandardowego, kreatywnego myślenia. Nasi pracownicy, w tym wiele osób z pokolenia Millenialsów, uwielbiają to miejsce. Dla nas to swoista karta przetargowa, by zachęcić młode talenty do dołączenia do Siemens.

Mindspace powstał w 2014 roku z inicjatywy Dana Zakai i Yotama Alroya. Łącznie posiada
16 powierzchni coworkingowych w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Londynie, Warszawie, Tel-Awiwie, Herzliya, a wkrótce uruchomi swoją pierwszą lokalizację w Stanach Zjednoczonych. Społeczność Mindspace to ponad 9500 członków, pracujących dla 2000 firm na całym świecie. Oprócz doskonałych lokalizacji, przestrzenie wyróżniają się nietuzinkowym designem i butikowym stylem, a jednocześnie są przystosowane do potrzeb i oczekiwań dużych przedsiębiorstw. Zapewniają wygodne prywatne biura, przytulne lounge, sale konferencyjne i w pełni wyposażone kuchnie. Community Managerowie tworzą i wspierają tętniącą życiem, niewirtualną społeczność składającą się z przedsiębiorców, osób pracujących w start-upach i innowacyjnych zespołów projektowych z wiodących firm, którzy korzystają z organizowanych dla nich spotkań i wydarzeń. Elastyczne opcje członkostwa pozwalają w zupełności poświęcić czas na rozwijanie biznesu. Członkostwo wiąże się również z dodatkowymi korzyściami i zniżkami u globalnych i lokalnych dostawców usług, takich jak np. Google, Amazon, Microsoft, czy w okolicznych restauracjach, wypożyczalniach samochodów, hotelach, siłowniach i ośrodkach wellness.