REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Nowej Soli ze zużytych mebli biurowych powstają budki dla wolno bytujących kotów

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2021 11:49
W Nowej Soli ze zużytych mebli biurowych powstają budki dla wolno bytujących kotów
W Nowej Soli ze zużytych mebli biurowych powstają budki dla wolno bytujących kotów, fot. shutterstock

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Soli budują ocieplane budki dla wolno bytujących kotów. Wnętrza domków powstają z materiałów rozbiórkowych pochodzących ze starych urzędniczych mebli – szaf i biurek oraz drewna z posuszu drzew - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

REKLAMA

"Jeszcze w tym miesiącu trafią one na tereny miejskie. Ustawimy je w miejscach, na których znajdują się kocie siedliska. Pierwsze z nich już ustawiliśmy" - powiedziała Batko.

Jak zaznaczyła, koty wolno żyjące są zwierzętami wpisanymi w ekosystem miejski, a ich obecność reguluje populację gryzoni w mieście. Szczególnie w okresie zimowym są one uzależnione od człowieka, gdyż często rozbudowana infrastruktura miejska nie pozwala im na znalezienie spokojnego i ciepłego miejsca, gdzie mogłyby się schować i ogrzać.

"Dlatego pomagajmy tym jakże ważnym dla nas zwierzętom i pamiętajmy, że koty wolno żyjące mają prawo przebywać w miejscu swojego bytowania, nie wolno ich odławiać w celu przesiedlenia, krzywdzić i ograniczać możliwości zdobycia pożywienia lub schronienia" - podkreśliła rzeczniczka.

Z szacunków nowosolskiego magistratu wynika, że w tym mieście może bytować ok. 1 200 wolno żyjących kotów. Zdecydowana większość z nich ma schronienie w piwnicach bloków czy na ogrodach działkowych. Dokarmia je 120 wolontariuszy.

Budki będą robione na zgłoszenie potrzeb wolontariuszy. Dotychczas zostało zrobionych 30 sztuk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie