REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Radomiu powstały niezwykłe ławki dla... mam karmiących

  • Autor: PAP
  • 23 paź 2017 09:28
W Radomiu powstały niezwykłe ławki dla... mam karmiących
fot. pixabay.com

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach; zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność. Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

REKLAMA

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomie kilka; w pobliżu placów zabaw. "Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście" - zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Pomysł chwalą radomianki.

"W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem" - powiedziała PAP jedna matek.

"To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami" - zaznaczyła inna kobieta.

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji; uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie