REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Rzeszowie ruszyła wystawa fotografii komórkowej „Mobilny Stadion Kultury”

  • Autor: PAP
  • 02 sie 2022 13:16
W Rzeszowie ruszyła wystawa fotografii komórkowej „Mobilny Stadion Kultury”
W Rzeszowie ruszyła wystawa fotografii komórkowej „Mobilny Stadion Kultury”, fot. shutterstock

"Mobilny Stadion Kultury” to tytuł wystawy zdjęć, wykonanych przez uczestników warsztatów fotografii komórkowej, w czasie Europejskiego Stadionu Kultury, którą od wtorkowego wieczoru można będzie oglądać w Rzeszowskich Piwnicach. Prezentowane zdjęcia zostały zrobione smartfonami lub tabletami.

REKLAMA

Jak zauważyła Klaudia Mazur z Estrady Rzeszowskiej, współorganizatora ekspozycji, fotografowanie smartfonem lub tabletem jest nie tylko wygodne i fascynujące, ale może być też profesjonalne, twórcze, oryginalne.

- Wielu cenionych reporterów, fotografów czy dziennikarzy wykorzystuje te urządzenia w swojej pracy robiąc doskonałe fotografie - zwróciła uwagę.

Europejski Stadion Kultury, który jest częścią większego projektu - Wschód Kultury, odbył się w Rzeszowie w dniach 24-26 czerwca. W ramach wydarzenia Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zorganizowało warsztaty fotografii komórkowej. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili doświadczeni fotografowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Mariusz Baran i Tomasz Kudasik.

- Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z twórczymi możliwościami fotografowania telefonami komórkowymi. Uczestnicy starali się przyswoić wiedzę, jak lepiej fotografować i jakich błędów nie popełniać - przekazała Mazur.

Po zajęciach kursanci mieli za zadanie samodzielne wykonywanie fotografii podczas trwania Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

- Uczestnicy warsztatów starali się w ciekawy sposób pokazać wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury, widzów, uczestników, festiwalową otoczkę. Mamy nadzieję, że zdjęcia prezentowane na wystawie, przywołają wspomnienia, będą interesujące dla odbiorców, a ich autorów skłonią do dalszej twórczej działalności i wykorzystania możliwości aparatów w telefonach komórkowych - zaznaczyła Mazur.

Wystawa prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach potrwa do 21 sierpnia. Jej organizatorem jest Estrada Rzeszowska i Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie