W tych akademikach kolor ma znaczenie!PropertyDesign.pl - 18-08-2021 12:16


Grupa inwestycyjna Silver Rock, po dogłębnych analizach rynku, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i stworzyć w Polsce sieć prywatnych akademików Collegia. Zajrzeliśmy do pierwszych obiektów w Trójmieście.

Popyt na wiedzę oraz zamożność polskiego społeczeństwa stale rosną, co przekłada się na rosnącą liczbę studentów. W ciągu ostatnich lat Polska staje się także coraz atrakcyjniejszym miejscem do nauki dla studentów z całego świata. Wysoki poziom naukowy kadry wykładowców przy relatywnie niskich kosztach czesnego oraz utrzymania w Polsce sprawia, że nasze uczelnie wybierane są coraz chętniej przez studentów z wielu regionów świata, wśród których dominują Indie, Chiny a także kraje Bliskiego Wschodu. Przekłada się to na stałe zainteresowanie na usługi nowoczesnych obiektów noclegowych. Grupa inwestycyjna Silver Rock, po dogłębnych analizach rynku, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i stworzyć w Polsce jedną z pierwszych sieci prywatnych akademików.

Polscy studenci to grupa coraz bardziej świadomych najemców, dla których nie liczy się wyłącznie cena, ale również jakość nieruchomości, za którą ponoszą opłaty – mówi Karol Wojtas, członek zarządu Silver Rock . Ponadto, w Polsce pojawia się coraz więcej studentów spoza granic naszego kraju, którzy oczekują znacznie wyższego standardu niż to, co dotychczas oferuje im rynek. Spółka Silver Rock zdecydowała się stworzyć bazę odpowiadającą oczekiwaniom obu tych grup, a wysokie poziomy obłożenia, które generujemy od oddania akademika Collegia do użytku pokazują, że doskonale wpisaliśmy się w oczekiwania rynku. Zapewniamy naszym najemcom nie tylko miejsce do spania, ale też kompleksową usługę, która obejmuje w całości wyposażony obiekt z miejscami do nauki, integracji, rekreacji i rozwoju swoich pasji a także parking. Wielofunkcyjny charakter budynku pozwala nam również na wynajem krótkoterminowy pokoi w okresie wakacyjnym. Nasze inwestycje doskonale wpisują się w potrzeby rynku i wyznaczają nowy standard, który wierzymy, że znajdzie coraz więcej odbiorców w kolejnych budynkach, które przygotowujemy – podsumowuje.

Marka akademików w Polsce

Collegia to jeden z pierwszych w Polsce projektów zakładający stworzenie marki w sektorze kampusów akademickich. Misją spółki jest dostarczenie nowoczesnej przestrzeni noclegowej, zapewniającej komfort, bezpieczeństwo i szereg udogodnień wszystkim swoim użytkownikom. Projekt Collegia docelowo zakłada stworzenie sieci akademików w największych ośrodkach studenckich w Polsce.

Tworząc projekt Collegia, starannie uwzględniono wiek, potrzeby i zwyczaje przyszłych mieszkańców obiektów, dzięki czemu mają one w sobie wszystko co potrzebne, by stworzyć unikalny klimat przyjaznego kampusu i stać się preferowanym miejscem zamieszkania studentów. Bliskość uczelni i dogodna lokalizacja w ramach miasta sprawią, że nowe obiekty szybko zapełnią się lokatorami.

Baza gastronomiczna, strefa fitness, strefa nauki i relaksu oraz atrakcyjny standard wykończenia to kolejne z atutów obiektów Collegia. Całości dopełni korzystny stosunek jakości do ceny.

Pierwsze obiekty w Trójmieście

Pierwszy prywatny kampus akademicki został oddany do użytku we wrześniu 2020 r. Gdańsku przy ulicy Sobieskiego 13, zaledwie kilka minut piechotą od Politechniki Gdańskiej. Składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków, pomiędzy którymi znajduje się ogólnodostępna sala z punktami gastronomicznymi. Stanowi bazę dla ponad 500 studentów.

Całość została zaprojektowana z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych oraz potrzeb typowych dla docelowej grupy użytkowników. Przestronne apartamenty, wysoka jakość wykończenia i liczne funkcje dodatkowe to tylko niektóre z atutów tej inwestycji. W obiekcie znajdują się pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sala eventowa, sala fitness, sala muzyczna i miejsca parkingowe. Obsługa częściowo odbywa się poprzez aplikacje mobilne, kontrolujące część funkcji administracyjnych oraz będzie rozbudowywana o obsługę studentów. Collegia to również obiekt objęty całodobową ochroną, zapewniającą wszystkim mieszkańcom kampusu komfort życia i bezpieczeństwo.

Collegia to równocześnie obiekt wielofunkcyjny, zapewniający bazę do najmu krótkoterminowego również w okresie wakacyjnym. Pozwala to zapewnić wysokie obłożenie również w czasie gdy inne obiekty przeznaczone pod najem dla studentów nie generują wysokiego obłożenia. Rozwiązanie to okazało także wyjątkowo korzystne w okresie pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej na uczelniach. Wyposażenie obiektu zostało specjalnie do tego celu od początku przygotowane zapewniając pościel i ręczniki.

Kolejny kompleks Collegia powstanie przy alei Zwycięstwa 10, w otoczonej zielenią części Gdańska, zlokalizowanej przy głównej trasie przelotowej łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię, a zarazem w bliskim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Składać się będzie z akademika oraz budynku biurowego. W akademiku znajdą się ponad 20-metrowe, przestronne apartamenty o wysokiej jakości wykończenia, których część jest dodatkowo powiększona o antresole. Również w tym wypadku, dodatkowymi atutami inwestycji będą pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sala fitness i miejsca parkingowe.

W części biurowej, stanowiącej część przygotowywanego kompleksu, dostępnych będzie ponad 4000 m2 powierzchni i ogólnie 80 miejsc parkingowych. Nowoczesne przestrzenie przyciągać będą unikalnym klimatem. Ponadto, przy obiekcie powstanie zielone patio z funkcjami usługowymi dostępnymi w parterach obiektu.