REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawska architekt z wystawą na Placu Europejskim

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 mar 2018 11:19
Warszawska architekt z wystawą na Placu Europejskim
fot. mat. prasowe

Firma Ghelamco Poland oraz Fundacja Sztuka w Mieście z Targami Rzeczy Ładnych organizują nową wystawę w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie. Od 8 marca będzie można oglądać ekspozycję prac Oli Munzar zatytułowaną „CHWYT-ZA-CHWYT. Krótka historia chwytania rzeczy”.

REKLAMA

Na wystawie będzie można zobaczyć elementy wyposażenia na co dzień niezauważane, a stanowiące ważną część każdego domu. Uchwyty do mebli, bo o nich mowa, poza walorami technicznymi stają się ważnym detalem we wnętrzach, tworząc rodzaj estetycznej i stylowej oprawy. Ich rolę docenia warszawska architektka wnętrz Ola Munzar. Artystka zaprojektowała rodzinę uchwytów (gałki, uchwyty, relingi) o zróżnicowanej formie i unikalnym pięknie.

Kuratorka wystawy Katarzyna Roj podkreśla, że ci drugoplanowi bohaterowie naszej codzienności, często pomijani w opisach i doświadczani przez nas nieświadomie, rzadko są przedmiotem głębszych analiz. Ekspozycja ma zwrócić im należną uwagę i przedstawić w kontekście narracji z zakresu historii sztuki i studiów nad fizjologią ludzkiego ciała.

W krótkiej historii o chwytaniu rzeczy zawarto kilka cech wyróżniających dla naszego gatunku, podkreślając jednocześnie fizyczną naturę chwytanych przez nas rzeczy. Na przykładach zaprezentowane zostaną materialne dowody interakcji, które zachodzą pomiędzy dłońmi a użytkowanymi obiektami. Warty podkreślenia jest również kontekst wiedzy o ergonomii, charakterystyce i działaniu przedmiotów oraz jej wymiany pomiędzy projektantem a rzemieślnikiem, który ostatecznie wykonuje rzeczy, czyniąc je możliwymi do pochwycenia.

Wystawa została zrealizowana przez fundację Sztuka w Mieście we współpracy z Targami Rzeczy Ładnych jako projekt związany z promocją polskich twórców dizajnu. Wybór projektantów odbył się w ramach otwartego naboru prowadzonego wśród wystawców Targów Rzeczy Ładnych, w grudniu 2017 r.

Wystawę „CHWYT-ZA-CHWYT. Krótka historia chwytania rzeczy” można oglądać od 8 marca do 11 maja 2018 r. w plenerowej galerii Art. Walk przy placu Europejskim. Pierwszego dnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarte oprowadzanie kuratorskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie