×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawska Galeria Młociny zamyka obieg i otwiera Butik Cyrkularny

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lip 2022 10:54
Warszawska Galeria Młociny zamyka obieg i otwiera Butik Cyrkularny
W Galerii Młociny, należącej do EPP i Echo Investment, został otwarty Butik Cyrkularny, pop-up store marki Ubrania Do Oddania, fot. mat. prasowe

W warszawskiej Galerii Młociny został otwarty Butik Cyrkularny, pop-up store marki Ubrania Do Oddania. Butik oprócz ubrań z drugiej ręki wyróżnia się także charakterystycznym wystrojem, który w ponad 80 proc. tworzą meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu i upcyklingu.

REKLAMA

  • W Galerii Młociny, należącej do EPP i Echo Investment, został otwarty Butik Cyrkularny, pop-up store marki Ubrania Do Oddania.
  • To ukłon w stronę klientów, którzy cenią dobrą jakość w przystępnej cenie, zrównoważone zakupy w duchu zero waste oraz unikalny styl.
  • Salon o powierzchni niemal 100 mkw. znajduje się na 1. piętrze centrum handlowego.

Według najnowszych raportów branżowych wartość globalnego rynku odzieży używanej wynosi aktualnie 36 mld USD, a do 2025 roku osiągnie pułap 77 mld USD. Wzrost zainteresowania cyrkularną modą widać również w zachowaniach konsumentów. Aż 84 proc. klientów poniżej 25. roku życia robi zakupy w sklepach z odzieżą z drugiej ręki. Wśród starszych użytkowników wskaźnik ten oscyluje między 67 a 69 proc. To ważna tendencja, która jest brana pod uwagę przez centra handlowe przy doborze najemców, aby odpowiadać na trendy rynkowe i oczekiwania świadomych konsumentów.

Butik oprócz ubrań z drugiej ręki wyróżnia się także charakterystycznym wystrojem, który w ponad 80 proc. tworzą meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu i upcyklingu, fot. mat. prasowe
Butik oprócz ubrań z drugiej ręki wyróżnia się także charakterystycznym wystrojem, który w ponad 80 proc. tworzą meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu i upcyklingu, fot. mat. prasowe

Cieszy nas, że coraz więcej klientów zwraca uwagę na kwestie środowiskowe i chętnie korzysta z rozwiązań, które oferują cyrkularne modele biznesowe. Do nowo otwartego Butiku konsumenci mogą przynieść ubrania w dobrym stanie, z których już nie korzystają, dzięki czemu sami przyczyniają się do zamknięcia obiegu odzieżowego. Mam nadzieję, że mieszkańcy Bielan i okolic docenią nowy lokal i zakupy przyjazne dla planety –  komentuje Michał Pękala, Asset Manager w EPP.

Butik Cyrkularny to marka własna firmy Ubrania Do Oddania, oferująca wyselekcjonowaną i odświeżoną odzież z drugiego obiegu. Przekazać ubrania organizacji może każdy, dlatego klienci znajdą tam pełen wachlarz ubrań i akcesoriów vintage, markowych, a nawet z nowymi metkami podzielonych na strefy damską, męską i dziecięcą. Aby zachęcić kupujących, tekstylia prezentowane są w eleganckim, butikowym stylu, który ułatwi przeglądanie asortymentu. Na miejscu pracują doświadczeni konsultanci, którzy doradzają klientom
i pomagają im stworzyć wyjątkowe stylizacje. W Butiku organizowane są także liczne panele dyskusyjne czy warsztaty. W każdym salonie znajduje się specjalne miejsce, w którym klienci mogą zostawić nową i używaną odzież oraz jednocześnie wesprzeć podopiecznych partnerskich fundacji.

Pop-up store Butik Cyrkularny oprócz ubrań z drugiej ręki wyróżnia się także charakterystycznym wystrojem, który w ponad 80 proc. tworzą meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu i upcyklingu. Zarówno lady, zasłony w przebieralniach czy ozdoby ścienne znalazły w butiku swoje drugie życie. Dzięki temu, choć wszystkie Butiki Cyrkularne łączny wspólny design, każdy lokal wyróżnia się czymś szczególnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie