REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawski startup stworzył robota edukacyjnego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 kwi 2018 11:06
Warszawski startup stworzył robota edukacyjnego
fot. mat. Skriware
Warszawski startup stworzył robota edukacyjnego
Warszawski startup stworzył robota edukacyjnego
Warszawski startup stworzył robota edukacyjnego

Warszawski startup Skriware wprowadza na rynek serię produktów mających na celu rozbudzenie ciekawości dzieci w zakresie nauk ścisłych, robotyki i kreatywnego myślenia. Wydrukowany w 3D robot, oraz platforma e-learningowa z kursem "Destination: Mars", pomogą uczniom rozwinąć umiejętności związane z drukiem 3D, programowaniem i inżynierią, a także pokażą im, że nauka może być świetną zabawą.

REKLAMA

Wirtualna przygoda "Destination: Mars" przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 9 roku. Celem kursu jest przybliżenie młodym użytkownikom koncepcji interdyscyplinarnej edukacji w nurcie STEAM, co odbywa się przy pomocy zabawnego i pełnego przygód scenariusza. 15-godzinny, dostępny na platformie e-learningowej kurs, zabiera młodych odkrywców w wirtualną misję, podczas której poznają podstawy robotyki, nauczą się działania algorytmów, a także postawią pierwsze kroki w programowaniu. Całość uzupełniają ciekawostki na temat Marsa, różnorodne fakty z dziedziny biologii, fizyki i chemii oraz testy sprawdzające wiedzę.

Wśród produktów edukacyjnych Skriware ważną rolę odgrywa Skribot – w pełni programowalny robot, którego dzieci mogą samodzielnie zaprojektować, a następnie wydrukować w 3D. Dla osób nieposiadających drukarki, firma przygotowała gotowe zestawy klocków i elektroniki, które można zamówić bezpośrednio ze strony internetowej. Przydadzą się one już podczas pierwszej misji, w trakcie której uczniowie będą mieli za zadanie złożyć robota i podłączyć elektroniczne elementy. Następnie wraz ze Skribotem odkryją tajemnice Czerwonej Planety, zaprogramują robota tak, aby podążał za linią lub omijał przeszkody, a nawet użyją chwytaka do przenoszenia obiektów i wyślą sygnał SOS dzięki wbudowanym diodom LED. W połączeniu ze Skribotem i dedykowaną aplikacją mobilną, "Destination: Mars" zaprojektowano tak, aby angażować uczniów w rozwiązywanie kolejnych kosmonautycznych wyzwań, i pobudzać ich kreatywność oraz zdolność krytycznego myślenia.

- “Destination: Mars” przybliża magię programowania i robotyki nawet 9-letnim użytkownikom, pozwalając im swobodnie odkrywać świat nauki i poznawać ciekawe, często nieoczywiste fakty dotyczące Czerwonej Planety – mówi Karol Górnowicz, prezes firmy Skriware.

Destination: Mars – praktyczne doświadczenia edukacyjne w klasie i poza nią

Misją Skriware jest wdrażanie praktycznych doświadczeń edukacyjnych w salach lekcyjnych, ale i poza nimi. Wraz z rozwiązaniem "Destination: Mars" firma stworzyła serię produktów obejmujących pełen proces projektowania, budowania i programowania robotów. Osoby zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności w tym zakresie mogą między innymi uzyskać dostęp do Kreatora Skribotów, służącego do tworzenia wirtualnych prototypów oraz zamówić jedną z drukarek 3D Skriware.

Platforma edukacyjna Skriware została stworzona między innymi we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Harvarda, Uczelnią Dartmouth College, czy jednostką ASTRO Center z teksańskiego Uniwersytetu A&M. Rozwiązanie jest obecnie testowane przez dzieci i młodzież z całego świata, głównie za pośrednictwem partnerów Skriware, takich jak Kids Code Fun, CoderDojo, IT for SHE czy Fundacja Perspektywy. Firma ogłosiła, że zestaw edukacyjny "Destination: Mars" jest już dostępny dla instytucji edukacyjnych, a w sprzedaży konsumenckiej znajdzie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie