REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

We Wrocławiu rusza drugi już cyrkularny butik. Nie tylko ubrania są z odzysku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 lip 2022 09:50
We Wrocławiu rusza drugi już cyrkularny butik. Nie tylko ubrania są z odzysku
Na zdjęciu działający już pierwszy Butik Cyrkularny we Wrocławiu, zlokalizowany w galerii Wroclavia. fot. mat. prasowe

Na początku sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu ruszy drugi już w mieście Butik Cyrkularny. Będzie w nim można kupić ubrania z drugiej ręki i pozostawić używaną odzież. Wszystko w ekologicznym wnętrzu, gdzie 80% materiałów wykorzystanych w lokalu jest z odzysku.

REKLAMA

  • W dniu 03.08.2022 w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Pasaż Grunwaldzki zostanie otwarty Butik Cyrkularny marki Ubrania Do Oddania.
  • Jest to już drugi Butik Cyrkularny we Wrocławiu.
  • O wystrój sklepu zadbał artysta Szymon Gotowski z pracowni „Pan Szymon”. Ponad 80% materiałów wykorzystanych w lokalu to meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu lub upcyclingu.

Butiki Cyrkularne to unikalny koncept pop-up store stworzony na potrzeby galerii handlowych. W sklepach można kupić wyselekcjonowane, odświeżone ubrania, buty i akcesoria z drugiej ręki, a w ofercie znajdują się rzeczy damskie, męskie oraz dziecięce.

Sklep wyróżnia różnorodność towaru, na wieszakach znajdują się ubrania vintage, markowe, z metkami jak, i casualowe – wszystkie wyprane i wyprasowane, przedstawione w butikowej formule. Dodatkowo specjalnie przeszkolony profesjonalny zespół bezpłatnie udziela porad modowych i pomaga skompletować unikatowy outfit.

Jest to drugi Butik Cyrkularny we Wrocławiu, w lutym br. otwarty został sklep w Galerii Wroclavia. Nowo otwarty sklep w Pasażu Grunwaldzkim jest dziesiątą lokalizacją marki w Polsce.

Moda obiegu zamkniętego

Marka Butików Cyrkularnych promuje ideę mody zamkniętego obiegu, ekologii i cyrkularności, w sklepach często organizowane są warsztaty oraz panele dyskusyjne i wydarzenia okolicznościowe.

Butik Cyrkularny w Pasażu Grunwaldzkim mieści się na powierzchni 120 metrów kwadratowych. O wystrój sklepu zadbał artysta Szymon Gotowski z pracowni „Pan Szymon”, który tworzy i projektuje zgodnie z ideą obiegu zamkniętego. Ponad 80% materiałów wykorzystanych w lokalu to meble i dekoracje przetworzone metodą recyklingu lub upcyclingu. 

W Butikach Cyrkularnych można także oddać zbędne tekstylia, w każdym sklepie znajduje się specjalny box na ubrania, obuwie i akcesoria. Firma za każdy pozyskany kilogram rzeczy przekazuje 1 zł organizacjom charytatywnym.

Marka Ubrania do Oddania powstała w 2018 roku, aby łącząc ideę mody cyrkularnej i odpowiedzialnej konsumpcji wspierać finansowo organizacje charytatywne. Firma przekazała już milion złotych organizacjom pożytku publicznego, zaufało jej ponad 40000 użytkowników, przeprowadzono ponad 800 kampanii. 

Coraz więcej cyrkularnych butików w kraju

Butik w Pasażu Grunwaldzkim to dziesiąta lokalizacja konceptu. Butiki Cyrkularne obecne są w galeriach handlowych w całej Polsce w:

  • Warszawie - Centrum Złote Tarasy, Galeria Mokotów, Centrum Wars Sawa Junior, Galeria Młociny
  • Poznaniu – Galerie Avenida i Posnania
  • Katowicach – Galeria Katowicka
  • Wrocławiu – Centrum Wroclavia, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki
  • Bydgoszczy – Centrum Focus
Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie