×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

WeWork w Browarach Warszawskich. Czym zaskoczy coworking?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 cze 2018 11:44
  • Aktualizacja: 21 cze 2018 11:45
WeWork w Browarach Warszawskich. Czym zaskoczy coworking?
fot. mat. prasowe

Przestrzenie do pracy wspólnej przebojem wpisują się do świadomości polskich przedsiębiorców. Rynek wzrasta od kilku lat, a rosnącą popularność elastycznych rozwiązań biurowych zauważają również globalni liderzy branży. W Warszawie coraz mocniej swoją obecność zaznacza WeWork, dostawca przestrzeni i usług wspierających współpracę.

REKLAMA

- Włączenie Browarów Warszawskich do naszego portfela w Polsce potwierdza nasze zaangażowanie i oddanie temu krajowi. Niedawno ogłosiliśmy naszą pierwszą lokalizację w Warszawie i z niecierpliwością czekamy na powitanie nowych członków naszego kwitnącego już ekosystemu liczącego 250 tys. członków na świecie. Ten budynek jest nie tylko świetnie zlokalizowany, ale oferuje także piękne i nowoczesne elementy architektoniczne. Cieszymy się z naszej ekspansji i czekamy na rozwój naszej społeczności w Polsce – mówi Mikhail Konoplev, dyrektor generalny firmy WeWork w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do dyspozycji klientów WeWork w Browarach Warszawskich, multifunkcyjnym projekcie realizowanym przez Echo Investment, będą aż trzy piętra w pierwszym biurowcu kompleksu.
Według raportu Coworking 2018 przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, popyt na elastyczne biura na świecie doświadczył rekordowego wzrostu w 2017 r. Jak wynika z badań Cushman & Wakefield we współpracy z ShareSpace, polskiej platformie internetowej w obszarze elastycznych biur, nowa podaż powierzchni coworkingowej w Warszawie wzrosła o prawie 100 proc. r-d-r do ok. 47 000 mkw. nie uwzględniając w tym typowych biur serwisowanych. Pomimo niesamowicie dynamicznego tempa wzrostu liczby biur coworkingowych, sektor elastycznych miejsc pracy wciąż stanowi ok. 1,7 proc. całkowitego zasobu nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy i pod tym względem na tle Europy jeszcze ma sporo do nadrobienia. Przykładowo, zasoby w Centralnym Londynie, jednym z najbardziej dojrzałych rynków elastycznych biur na świecie, stanowią ok. 4 proc. całkowitego zasobu dostępnej powierzchni biurowej.

Rynek w Warszawie zaczyna wkraczać w etap dojrzewania, a głównym motorem napędowym są międzynarodowi operatorzy z apetytem na budowanie skali w najlepszych lokalizacjach. Firmy takie jak WeWork doceniają zarówno liczbę zagranicznych korporacji, które ulokowały swoje oddziały lub dopiero rozwijają nowe projekty w Warszawie, kwitnącą scenę startupową o dużym potencjale regionalnym oraz wysokiej jakości projekty biurowe i wielofunkcyjne, takie jak Browary Warszawskie.

Biura WeWork w Londynie

- W Browarach Warszawskich zaoferujemy wszystko to, co najlepsze w pracy coworkingowej. Podstawą będzie oczywiście dobry serwis biurowy – to m.in. szybki internet, obsługa recepcji, specjalne budki telefoniczne, wspólne przestrzenie do odpoczynku bądź pracy indywidualnej. Sensem coworkingu jest jednak budowanie społeczności i na to też postawimy duży nacisk w nowym miejscu. Klienci WeWork będą mieli dostęp do wielu wydarzeń, które skoncentrują się na nawiązywaniu kontaktów, rozwoju osobistym i zawodowym – podkreśla Michał Żelski, Regional sales manager w Dziale Biur Echo Investment.

W zależności od wybranego pakietu, klienci WeWork będą tu mogli korzystać z dostępu do ruchomego stanowiska pracy we wspólnej przestrzeni, wynajmu stałego biurka dla pojedynczych pracowników lub prywatnego, wyciszonego biura dla zespołu. Z badań serwisu mamstartup.pl wynika, że najważniejszą dla najemców cechą coworku jest lokalizacja. Dobre położenie wspólnej przestrzeni biurowej, wygodną komunikację i możliwości dojazdu wskazało jako istotne aż 13 proc. ankietowanych.

- Projektowaliśmy Browary Warszawskie tak, aby było to miejsce zarówno do wydajnej pracy, jak i rekreacji, spotkań i wypoczynku. Powstaje tu spokojna enklawa, nowe śródmieście Warszawy jest tuż obok, a wszystko znakomicie skomunikowane z naszym kwartałem. Bardzo się cieszymy, że jakość zastosowanych przez nas rozwiązań w budynkach biurowych przekonała WeWork do podjęcia współpracy. Jestem też pewny, że każdy coworker po wyjściu z biura doceni urok i placów miejskich, dziedzińców, miejsce odpoczynku i rekreacji dostępnych dla wszystkich przez całą dobę– podkreśla Michał Żelski.

Do wyboru lokalizacji i dopracowania szczegółów umowy przez WeWork doszło dzięki współpracy z firmą Cushman & Wakefield.

- Cieszymy się ze współpracy ze światowym liderem rynku powierzchni co-workingowych, jakim jest WeWork. Ta firma z pewnością zmieni oblicze branży nieruchomości biurowych w Polsce. Dzięki wizji i doskonałej organizacji projektu po stronie zespołu WeWork, jak również zorientowanej na znalezienie jak najlepszych rozwiązań postawie przedstawicieli Echo Investment, był to w naszej opinii jeden z najbardziej efektywnie przeprowadzonych procesów najmu w ostatnim czasie. Różnorodność planowanych funkcji, udogodnienia tworzone w miejscu z bogatą historią, bliskie sąsiedztwo międzynarodowych instytucji  oraz bardzo dobry dostęp do komunikacji publicznej to kluczowe czynniki, które miały wpływ na decyzję o wyborze przez WeWork Browarów Warszawskich, wyróżniającego się projektu położonego w sercu nowego centrum finansowego Warszawy na bliskiej Woli – komentują Richard Aboo, Head of Office Agency CEE, Poland oraz Mikołaj Niemczycki, Negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie