
Zajączki, pisanki i żonkile? Jak najbardziej! Jak przekonuje Natalia Nowak, ekspert salonów Agata – klasyczne rozwiązania są zawsze mile widziane.
Klasyczną kombinacją kolorystyczną na Wielkanoc jest połączenie zielonego z żółtym. Choć taki zestaw barw najbardziej kojarzy się z wiosną i dodaje ciepła do każdego wnętrza, to warto przełamać tę klasykę kilkoma elementami dekoracyjnymi w kolorze pastelowego różu.
- Wielkanocna baza kolorystyczna jest dobrym punktem wyjścia do wprowadzenia dodatkowego, trzeciego koloru. Niektórzy stawiają na pomarańcz, my w tym sezonie proponujemy pastelowy róż. Najlepiej wprowadzić go poprzez dodatki, takie jak: serwetki, figurki czy pisanki. Niewielkim kosztem odmienimy w ten sposób nasz świąteczny stół - radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.
Postaw na dodatki
Nie jest tajemnicą, że najprostszym sposobem na ożywienie wielkanocnego stołu jest wprowadzenie dodatków kojarzących się ze świętami. Ceramiczne figurki zajączków czy kurczaczków pomogą wyczarować odpowiednią atmosferę bez generowania dużych kosztów. Oprócz typowo świątecznych dodatków można też postawić na bardziej uniwersalne elementy, takie jak zielona patera czy biało-żółty dzbanek. Wtedy produkty będą nam służyć jeszcze długo po śniadaniu wielkanocnym.
- Często figurki dekoracyjne występują w kompletach. Warto zdecydować się na jeden styl i być konsekwentnym w doborze produktów, aby uniknąć niepotrzebnego chaosu estetycznego. W tym sezonie bardzo modne są dekoracje i produkty inspirowane sztuką składania papieru origami - dodaje Natalia Nowak.
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
Architekt, założyciel BJK Architekci
architekt, założyciel CDF Architekci
architekt, właściciel AMC Chołdzyński
Architekt, Dyrektor biura Biuro Architektoniczne DDJM