Wielki powrót kabinetów. Nowy hit we wnętrzach?PropertyDesign.pl - 14-10-2019 14:01


Dawno ich nie widzieliśmy, chyba że w muzeach i antykwariatach. Teraz powróciły! Już nie tak bogato zdobione i niezwykle kosztowne, ale wciąż luksusowe i bardzo dekoracyjne. Poznajcie kabinety w nowoczesnej odsłonie.

Dzisiaj ten rodzaj mebli skrzyniowych, zamykanych zdobionymi drzwiczkami i wspierających się na wysokiej podstawie o ciekawej formie, rzadko nazywa się kabinetami, częściej szafkami, komodami czy kredensami, jako że są z nimi blisko spokrewnione. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie dawne kabinety zainspirowały współczesnych projektantów, pracujących dla holenderskich marek HK Living, Be Pure i Dutchbone (Dutchhouse.pl), do stworzenia niezwykłych mebli, które tutaj przedstawiamy. Ze względu na swój dekoracyjny wygląd mogą stać się prawdziwymi gwiazdami aranżacji, zwłaszcza tych urządzonych w jednym z nowoczesnych stylów.

Po latach zapomnienia powróciły również kufry podróżne. Ich wygląd wciąż jest taki sam jak dawniej, tylko funkcja się zmieniła. Teraz mają służyć jako stoliki kawowe połączone ze schowkiem, barki czy szafy albo kredensy. Warto się nimi zainteresować, bo uatrakcyjnią wystrój wnętrza i to nie tylko utrzymanego w stylu kolonialnym. Co więcej, wywołując skojarzenia z morskimi wyprawami i odkrywaniem nieznanych lądów, będą działać na wyobraźnię. Takie meble przygotowała dla nas firma Authentic Models. Warto przyjrzeć się im z bliska.