Wielkie zmiany w Plaza Rzeszów. Przebudowa centrum na finiszuPropertydesign.pl - 23-06-2017 13:10


Centra handlowe ciągle muszą dostosowywać się do nowych potrzeb i wymagań klientów. Tak właśnie działa rzeszowska Plaza, która w pierwszym półroczu 2017 r. przeszła gruntowną przebudowę i modernizację. Na klientów Centrum czekają przede wszystkim nowi najemcy, ale także na nowo zaaranżowane pasaże handlowe, nowoczesne szklane schody i oświetlenie.

CH Plaza Rzeszów jest jednym z najdłużej działających w Rzeszowie centrów handlowych. Zbudowane zostało 12 lat temu. Teraz przyszedł czas na gruntowną przebudowę i modernizację Centrum. Dzięki temu zwiększyła się wygoda zakupów oraz wzbogacona została oferty nowych, atrakcyjnych najemców. Pracownia Projektowa ARTPLAN Tomasz Orłowski wykonywała projekt przebudowy, natomiast wnętrzami zajęło się Noise Studio - Mateusz Kot. 

Zakończona przebudowa była kolejnym etapem przygotowań do otwarcia sklepów i salonów znanych dużych marek. Najważniejszy nowy najemca to sklep sportowy Decathlon, który zajmie ponad 2500 mkw. na parterze Centrum. Na pierwszym piętrze prawie 500 mkw zajmie KinderPlaneta. Prace przygotowawcze do otwarcia tych lokali są już na ukończeniu. W najbliższym czasie otwarte zostaną sklepy YES i VERONA oraz Coffe Bar uzupełniający ofertę food courtu. Od kilku tygodni klienci rzeszowskiej Plazy korzystają już z nowych salonów Lavard (100 mkw), Monnari (250 mkw) i Deichmann (460 mkw). W ofercie Centrum pojawił się także zajmujący 65 mkw Butik Szafeczka z modą dla mamy i dziecka oraz By Mia Mia (50 mkw) w nowej odsłonie.

– Klienci Centrum już od kilku tygodni obserwują efekty naszej pracy. Z rozmów wiemy, że bardzo dobrze oceniają nasze pomysły. W miejscu kanciastych, wąskich pasaży handlowych pojawiły się przestronne korytarze ze ścianami w kształcie delikatnych łuków. W całym Centrum wyremontowana została posadzka. Planujemy także nowe miejsca do odpoczynku i więcej zieleni. Poszerzyliśmy główne korytarze na parterze i na pierwszym piętrze. Bardzo zyskało na tym nasze atrium, w którym jest jeszcze bardziej atrakcyjna przestrzeń do organizowania eventów dla mieszkańców miasta – wylicza Radosław Jamrozik, dyrektor CH Plaza Rzeszów.

Dodaje, że to nie koniec zmian. – Naszym klientom bardzo do gustu przypadły nowe szklane schody, które pojawiły się w atrium. Jest także nowoczesne energooszędne i przede wszystkim jaśniejsze oświetlenie. W ramach zmian w CH Plaza Rzeszów przebudowanych i na nowo zaaranżowane zostało kilkanaście salonów. Część sklepów zmieniło lokalizację. Na nowo zaprojektowaliśmy znajdujący się na pierwszym piętrze foodcourt. Na klientów czekają również przebudowane i wyremontowane toalety. Wszystkie nasze działania pozwoliły na stworzenie nowej, bardziej atrakcyjnej przestrzeni rozrywkowo – handlowej – mówi dyrektor rzeszowskiej Plazy.

CH Plaza Rzeszów

Rzeszowska Plaza to jedno z najstarszych i najdłużej istniejących na rzeszowskim rynku Centrów. Na dwóch piętrach, klienci mogą znaleźć ponad 90 lokali handlowych i punktów usługowych. Wśród nich m.in.: innowacyjny klub fitness CityFit (funkcjonujący 24h/dobę), sportowy sklep Decathlon easy oraz sklepy House, Cropp, Mohito, Monnari, Deichmann, CCC, Wojas, Martes Sport, Sephora, Rossmann oraz funkcjonujący w ramach food courtu Subway i Protein Bar.

Plaza Rzeszów połączona jest bezpośrednio z hipermarketem E. Leclerc, mając w ramach kompleksu, jako jedyne centrum w Rzeszowie ofertę hipermarketu. Centrum oferuje ponad 1,4 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych.