×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielopoziomowe doświadczenia w sklepach marki Adidas

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 wrz 2018 13:30
Wielopoziomowe doświadczenia w sklepach marki Adidas
fot. mat. prasowe Trilux

W nowym, flagowym sklepie Adidas w Atenach klasyczną architekturę budynku i jego wnętrz podkreślono przemyślanymi kontrastami. Na wywieranie nieco innych wrażeń postawiono w mediolańskim Adidas Brand Center.

REKLAMA

Amerykańscy konsumenci mogą od września 2017 r. korzystać z aplikacji „Adidas – Sports & Style”. Według szacunków portalu AppAnnie wersję na system operacyjny Android zainstalowano już ponad milion razy. W ramach programu użytkownikom przekazywane są dopasowane do ich preferencji nowości, rabaty, porady i produkty – często dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji. Pozwala ona ponadto zamawiać je przez wciśnięcie jednego przycisku, śledzić status i lokalizację przesyłki i kontaktować się z biurem obsługi klienta. – Z przeprowadzonych przez Grupę Goldman Sachs badań zachowań konsumenckich na amerykańskim rynku wynika, że sklepy stacjonarne i internetowe nie są wobec siebie konkurencją, a komplementarnymi kanałami sprzedaży. Według nich, ponad 50 proc. właścicieli smartfonów użyło ich, by dowiedzieć się o lokalizacji i godzinach otwarcia sklepu. Powszechnym zjawiskiem jest również finalizacja transakcji w Internecie po obejrzeniu produktu w placówce handlowej – tego typu zachowania zadeklarowało 72 proc. badanych. W związku z tym - paradoksalnie - rośnie znaczenie wyposażenia placówki handlowej. To, w jaki sposób towary zostaną wyeksponowane, może być kluczowe dla decyzji konsumenckich. Zwiększanie wizualnej dostępności i atrakcyjności produktów w sklepie przez odpowiednie oświetlenie, umiejscowienie towaru oraz aranżację jego bezpośredniego otoczenia, będzie pozytywnie wpływać na sprzedaż – podsumował sytuację, z którą mamy dziś do czynienia Filip Gabryelczyk, menadżer sprzedaży Segmentu Retail, Trilux Polska w artykule na temat roli sklepów stacjonarnych w erze e-commerce. Słowa te znajdują potwierdzenie w realizacjach marki Adidas w Atenach i Mediolanie.

W nowym, flagowym sklepie Adidas w Atenach klasyczną architekturę budynku i jego wnętrz podkreślono przemyślanymi kontrastami. Odrestaurowana z przepychem kamienica w samym sercu miasta przyciąga przechodniów bogatymi iluminacjami i elegancką elewacją, na której neutralne beże i szarości zestawiono z czarnymi, finezyjnie kutymi ornamentami. Wewnątrz zabytkowe stiuki sąsiadują z tak modnym ostatnio surowym betonem. Na odrestaurowanym kamiennym murze stanowiącym ścianę klatki schodowej umieszczono trójwymiarowe logo marki z oksydowanego metalu. – Istotną rolę w kreowaniu atmosfery tego wnętrza odgrywają także zastosowane w nim rozwiązania oświetleniowe. Umieszczone na czarnych szynach, dopasowane do nich pod względem koloru obudowy reflektory kierunkowe emitują akcentujące światło o wysokim współczynniku oddawania barw – opowiada Gabryelczyk. – Ciekawy akcent stanowi także kącik wypoczynkowy, z centralnym punktem w postaci bogato rzeźbionej kanapy z patchworkową tapicerką wykonaną z ubrań Adidas w greckich barwach narodowych. By podkreślić jej kolorystykę, oświetlono ją pośrednim niebieskawym światłem - tłumaczy.

Na wywieranie nieco innych wrażeń postawiono w mediolańskim Adidas Brand Center. Przy użyciu odpowiedniego oświetlenia, blachy, betonu, szkła i kojarzącej się z staromodnymi szatniami metalowej siatki zrobiono wszystko, by wchodząc do salonu goście czuli się jak sportowcy. Cała strefa wejścia została zaaranżowana tak, by przypominać tunel, którym zawodnicy przedostają się na płytę stadionu. Wrażenie to potęgują wszechobecne metalowe barierki i przegrody z siatki. Na terenie sklepu umieszczono także bieżnię, na której można wypróbować przymierzane obuwie. By dodatkowo wzmocnić intensywność doznań, jako oświetlenie ogólne zastosowano oprawy dające chłodne, pobudzające światło. Patrząc na to wszystko nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Adidas uwierzył, iż kreowanie unikalnych doświadczeń zakupowych jest niezbędne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie