×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Właśnie otwarto Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

  • Autor: UM Kraków
  • 15 lut 2023 16:26
Właśnie otwarto Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej
Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną krakowian, fot. Unsplash

14 lutego br., przy ul. Wielopole 17a prezydent Jacek Majchrowski zainaugurował działalność Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną krakowian.

REKLAMA

  • Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a zostało otwarte.
  • Centrum powstało z inicjatywy mieszkańców.
  • Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną krakowian.

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy w 2021 r. wzięli udział w Krakowskim Panelu Klimatycznym i przegłosowali jako jeden z 32 rekomendacji pomysł powstania centrum, które będzie pokazywać rozwiązania proklimatyczne, wspierać mieszkańców w działaniach dla klimatu na co dzień. Postanowiliśmy nie tworzyć nowej przestrzeni, która może i byłaby piękna i wzbudzała zachwyt, ale zdecydowaliśmy się wykorzystać istniejącą, starą kamienicę, należącą do Urzędu Miasta Krakowa. Tym samym ograniczyliśmy negatywny wpływ na środowisko i zminimalizowaliśmy powstanie śladu węglowego, co jest korzystne dla klimatu – zaznacza prezydent Jacek Majchrowski.

Centrum ma być miejscem spotkań, warsztatów, edukacji przez praktykę i doświadczenie. Miejsce przeznaczone jest dla grup do 50 osób. Będzie otwarte w dniach zaplanowanych wydarzeń.

W otwarciu wzięli udział m.in. przedstawiciele Politechniki Krakowskiej, która była partnerem przygotowania Centrum (z dr inż. Małgorzatą Fedorczak-Cisak – dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej), Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wspiera merytorycznie program działalności Centrum (z rektorem UJ prof. dr. hab. Jackiem Popielem i dr hab. Katarzyną Jasikowską, prof. UJ - koordynatorką Rady Klimatycznej UJ), a także uczniowie Technikum Budowlanego nr 1 w Krakowie, którzy przygotowali koncepcję adaptacji pomieszczeń wykorzystaną do powstania projektu z dyrektorem Andrzejem Mielczarkiem i nauczycielem prowadzącym – mgr. inż. arch. Janem Dudą - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie