Wnętrza zaklęte w czerni i bieli. Best Western Old Town w nowej odsłoniePropertyDesign.pl - 22-11-2016 14:10


Hotel Best Western Kraków Old Town w sezon 2017 wejdzie w zupełnie nowej odsłonie. Właściciel rozpoczyna remont, który sprawi że obiekt wypełnią odważne kolory, niestandardowe wyposażenie i unikalny, nowoczesny design.

Nowa aranżacja wnętrz obejmie wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne, pokoje oraz biura. Nowością będzie samodzielnie funkcjonujący, klimatyczny drink bar.

Projekt został powierzony firmie R-Design Runowiecki Marcin, która wykazała się już wcześniej dużą kreatywnością przy pracy nad innym obiektem grupy kapitałowej Satoria GroupSanatorium Augustów należącym do spółki Biavita.

Młody dynamiczny zespół opracował koncepcję wystroju według najnowszych trendów wnętrzarskich zaklętych w czarno-białych materiałach imitujących kamień, tapetach z fakturą tkanego lnu czy też w przeszkleniach obecnych w całym obiekcie. W projekcie nie zabrakło oryginalnych mebli i autorskich rozwiązań oświetlenia oraz wspólnych dla wszystkich przestrzeni wzorów geometrycznych.

- Prosta monochromatyczna bryła wprost prosiła się o zachwianie geometrii oraz wprowadzenie wiodącego pierwiastka, który wyróżni obiekt i przyciągnie uwagę gości niczym wzory w kalejdoskopie – wyjaśniają Marcin Runowiecki i Wiktor Stec główni projektanci.

Zakończenie prac remontowych planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2017 roku.

Wdrożenie nowej koncepcji oraz podniesienie standardu z jednoczesnym podniesieniem standardu hotelu będzie związane również z przejściem od obecnej marki Best Western na Best Western Plus.