Wnętrze przyjazne i kojące zmysły. Stworzone na spotkanie z dentystąPropertyDesign.pl - 20-04-2022 09:00


W tle słychać muzykę relaksującą, a w powietrzu pachną olejki eteryczne. Wnętrze wypełnia drewno, zaś światło jest specjalnie przygaszone. Stworzono przestrzeń przyjazną i kojącą zmysły… idealną na spotkanie z dentystą.

To jeden z najnowszych projektów pracowni KW Studio Klara Ostrowska. Przed architektami postawiono zadanie zaprojektowania przestrzeni wspólnej: recepcji oraz kilku gabinetów dentystycznych Stomatologia Novak w XIX-wiecznej kamienicy w Krakowie. Architektce zależało na stworzeniu przytulnej, wyciszającej przestrzeni w stylu minimalistycznym - japońskim zen.

Wnętrze na wyciszenie

- Chciałam aby ten krótki moment przed wejściem do gabinetu dentystycznego był wyciszający. W tle gra muzyka relaksująca, w powietrzu pachną olejki eteryczne. Wnętrze wypełnia drewno, na ścianach jest tynk dekoracyjny, świeci przygaszone, stłumione światło. Te wszystkie zabiegi miały stworzyć przestrzeń przyjazną i kojącą zmysły – opowiada Klara Ostrowska, architekt odpowiedzialna za projekt nowego centrum dentystycznego w Krakowie.

W projekcie postawiono na minimalizm. We wnętrzu znajdziemy opływowe formy, łuki, zaś dominującą figura geometryczną jest koło.

Inwestorzy oddali się w pełni w ręce projektanta. - Zaufali mi w 100 proc., dlatego projekt ostatecznie jest spójny i klarowny – podkreśla Klara Ostrowska.