×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wólczanka z nowym, wielkoformatowym salonem we Wrocławiu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 wrz 2022 11:34
Wólczanka z nowym, wielkoformatowym salonem we Wrocławiu
We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park ruszył największy w województwie dolnośląskim salon marki Wólczanka, fot. mat. pras.

We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park ruszył największy w województwie dolnośląskim salon marki Wólczanka. Ekspozycja na 125 m kw. powierzchni handlowej została zaprojektowana tak, aby konsument miał możliwość zapoznać się z pełną ofertą marki.

REKLAMA

  • Wrocławski sklep Wólczanki w Magnolia Park jest największym jej punktem handlowym w regionie.
  • Marka zwiększyła powierzchnię z 35 m kw. w poprzedniej lokalizacji, do 125 w aktualnej.
  • Większy metraż służy przede wszystkim temu, aby klienci mogli zobaczyć, dotknąć i przymierzyć jak najwięcej elementów z bogatego i stale rosnącego asortymentu Wólczanki.

- Bardzo cieszymy się, że możemy zaprosić klientów z Dolnego Śląska do nowej Wólczanki. Dzięki nowoczesnej ekspozycji i dużej powierzchni możemy zaprezentować tu atrakcyjnie poszczególne produkty jak i całe sylwetki. Podnosi to komfort zakupów i sprzyja podejmowaniu przemyślanych decyzji – mówi Marta Fryzowska, wiceprezeska Grupy VRG odpowiedzialna za rozwój segmentu odzieżowego.

VRG rozwija nowy koncept sklepów Wólczanka od 2021 roku. Pierwszy taki punkt wystartował w maju 2021 roku w Bonarka City Center w Krakowie. Klienci mogli tu zobaczyć pełen, rozszerzony asortyment marki, w ramach o wiele większej niż kiedykolwiek wcześniej powierzchni. Nową koncepcję konsekwentnie realizowały otwarte w pierwszym kwartale br. salony w warszawskiej Westfield Arkadia, katowickim Silesia City Center, CH Focus w Zielonej Górze i City Center w Rzeszowie.

- Nasza strategia zarządzania powierzchnią handlową jest silnie skoncentrowana na kryterium efektywności i rentowności sprzedaży. Realizujemy ją zamykając nierentowne punkty, a w nowych lub tych o największym potencjale testujemy nowe rozwiązania i formaty. Dzieje się to w sposób ewolucyjny, w rytm odnowień okresów najmu lub planowanych otwarć – podkreśla Marta Fryzowska. – Dzięki rozważnemu podejściu do otwarć i starannemu doborowi lokalizacji jesteśmy w stanie przy mniej więcej stałej powierzchni handlowej na poziomie grupy uzyskiwać wzrost EBIT i rentowności poszczególnych sklepów.

Charakterystycznymi elementami nowego konceptu Wólczanki są wydzielone sekcje damska i męska, osobne strefy dla koszul, dzianin, okryć wierzchnich i dodatków oraz dominujący w witrynie duży ekran, na którym eksponowane są aktualne kampanie marki. Powierzchnię salonu zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami, łącząc nowoczesność z funkcjonalnością. Materiały wykończeniowe oraz oświetlenie dobierano z oferty dostawców mogących wylegitymować się odpowiednimi „zielonymi” certyfikatami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie