Współpraca start-upu z doradcami. Aby wykorzystać przestrzeń biurową w czasie rzeczywistymPropertyDesign.pl - 15-10-2019 13:48


Wraz ze wzrostem popularności elastycznego sposobu pracy, maksymalizacja potencjału i efektywności powierzchni biurowej jest wyzwaniem dla wielu firm. Aby zapewnić najemcom w Polsce dostęp do analityki wykorzystania powierzchni w czasie rzeczywistym, Colliers International nawiązał współpracę z Basking Automation.

Rynek analizy wykorzystania przestrzeni biurowej szybko się rozwija, napędzany rosnącym zagęszczeniem pracowników na powierzchni biurowej, słabym wykorzystaniem powierzchni i popytem na bardziej efektywne środowisko pracy. Według szacunków Memoori, rynek ten ma wzrosnąć do 4,6 mld USD do 2022 r., w tempie 24,5 proc. CAGR (skumulowany roczny wskaźnik wzrostu).

Eksperci działu Workplace Innovation w Colliers we współpracy z Basking pomogą klientom lepiej planować alokację pracowników i podejmować trafne decyzje dotyczące najmu powierzchni w oparciu o dane pozyskiwane w czasie rzeczywistym, sztuczną inteligencję (AI) oraz internet rzeczy (IoT). Platforma Basking wykorzystuje istniejącą infrastrukturę WiFi, jako podstawowe źródło danych, by w ciągu kilku godzin dostarczyć informacje o wykorzystaniu powierzchni dla całego portfela nieruchomości. Dzięki temu rozwiązanie jest przystępne cenowo, działa na szeroką skalę i nie narusza prywatności pracowników.

- Choć sektor nieruchomości komercyjnych może wydawać się nieco konserwatywny, jeśli chodzi o nowe technologie, to wykorzystanie sztucznej inteligencji i innych innowacyjnych rozwiązań jest nieuniknione (...). Zamiast czekać na to, co przyniesie przyszłość, wolimy ją kształtować, a Basking to świetny przykład narzędzia, które w ciągu kilku godzin dostarcza niezwykle cennych danych. Wdrożyliśmy rozwiązania oferowane przez Basking w naszej siedzibie głównej w Warszawie, dostarczając naszemu zespołowi Workplace Innovation oprogramowanie, będące uzupełnieniem ekspertyzy Colliers - mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

— Obserwujemy duże zainteresowanie oferowanymi przez Basking rozwiązaniami na polskim rynku, dlatego cieszy nas współpraca z Colliers w Polsce oraz możliwość dostarczania klientom firmy analizy wykorzystania powierzchni biurowej w czasie rzeczywistym — komentuje Eldar Gizzatov, dyrektor generalny Basking Automation. — W miarę jak firmy dostosowują się do trendu elastycznego środowiska pracy, partnerstwo z Basking pomoże klientom Colliers wykorzystać dane w celu optymalizacji kosztów i stworzenia bardziej efektywnych powierzchni biurowych.