REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wszystko o wzornictwie na 4 Design Days. Zobacz gości i poznaj program!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 sty 2022 22:21
Wszystko o wzornictwie na 4 Design Days. Zobacz gości i poznaj program!

Przed nami 4 Design Days 2022 (27-30 stycznia, MCK w Katowicach, www.4dd.pl) – wielkie święto świata architektury i designu. Dziś przedstawiamy tematy sesji związane z designem oraz gości tych dyskusji - cenionych projektantów z Polski i zagranicy.

REKLAMA

Odbywające się w Katowicach 4 Design Days od lat jest wydarzeniem, na którym przedstawiciele branży spotykają się z osobistościami ze świata architektury i designu.

W tym roku, w dniach 27-30 stycznia 2022 roku, po pandemicznej przerwie, wracamy do wyjątkowych przestrzeni Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, by w doborowym gronie rozmawiać na najistotniejsze tematy dla architektury, designu i branży nieruchomości.

Przedstawiamy przedstawicieli dziedziny wzornictwa użytkowego z Polski i zagranicy. 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA 4 DESIGN DAYS 2022

Czeski projektant Matěj Janský, który na swoim koncie ma współpracę z włoską marką designerskich mebli Cappelini oraz niedawno również z polską firmą Kler, weźmie udział w dyskusji o renesansie wzornictwa. Dołączy do niego między innymi projektantka ceramiki i szkła Alicja Patanowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Royal College of Art w Londynie, laureatka Mazda Design, której produkty można znaleźć m.in. w nowojorskim muzeum MoMA oraz właściciele marki HOP Design, Kinga Chmielarz-Hulak i Konrad Hula

W podróż odkrywającą tajniki historii polskiego wzornictwa zabierze uczestników 4 Design Days Waldemar Smoliński, projektant wnętrz, designer i historyk sztuki, Piękna Wnętrza, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz w swojej prezentacji pt. Polski Design 1.0 (Jak to wszystko się zaczęło?). 

Z kolei Gosia Rygalik, projektantka ze Studia Rygalik, Zofia Strumiłło-Sukiennik, współwłaścicielka marki SPLOT i właścicielka autorskiej pracowni Zofia-Strumiłło-Sukiennik Studio oraz Anna Eliza Gwiazda, autorka docenionej przez kapitułę międzynarodowego programu Global Grad Show gru "Przegryw" będą poszukiwać tożsamości i nowych ikon polskiego designu w sesji dyskusyjnej "Storytelling" polskiego designu.

Na 4 Design Days nie mogło oczywiście zabraknąć założyciela Studia Rygalik i jednego z najbardziej cenionych polskich designerów, Tomka Rygalika. Weźmie on udział w dyskusji o ponadczasowym wzornictwie, które opiera się modzie i trendom, a w gronie jego rozmówców znajdzie się między innymi Magdalena Hubka, projektantka Swallow's Tail Furniture, współautorka stołu ST Calipers, za który otrzymała iF Design Award.

Właściciel nowojorskiego Baker Studio, Nicholas Baker poprowadzi warsztaty pt. Inny wymiar projektowania. Weźmie również udział w panelu dedykowanym nowej linii marki Kler, którą tworzyli designerzy z Polski i ze świata. Dołączą do niego: Wojciech Błaszczyk, właściciel Sedno Studio, Cyril Dunděra i Matěj Janský, właściciele pracowni Janský Dunděra oraz projektant produktu z Włoch, Alberto Ghirardello, Alberto Ghirardello Design Studio.

O współpracy projektantów z przedstawicielami innych dziedzin, tak aby otaczające nas przedmioty były funkcjonalne i estetyczne będą rozmawiać uczestnicy dyskusji Arts & Crafts, w której udział wezmą m.in. Wojciech Sokołowski, Co-Owner i Design Director w SOKKA (na koncie iF Design Award) i Paulina Grabowska, Chief Innovation Officer, NASDRA Conscious Design.

Projektant wnętrz i mebli, konstruktor, znany szerszej publiczności jako prowadzący program Remont w 48h, Tomasz Pągowski poprowadzi dyskusję o wnętrzach mieszkaniowych w duchu less waste, będzie również moderatorem cyklu prezentacji produktów, biorących udział w konkursie Dobry Design, a w ciągu Dni Otwartych będzie prezentował gościom Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego w Katowicach najpiękniejsze polskie wnętrze, wspólnie z autorami ich projektów.

Cykl prezentacji konkursowych w ramach plebiscytu Dobry Design będzie gratką dla wszystkich entuzjastów wzornictwa użytkowego. Wśród osób prezentujących na scenie nominowane projekty pojawi się m.in. ceniony projektant, mający na swoim koncie m.in. współpracę z Disneyem, Maksymilian Kobiela, główny projektant Phormy.

Jako, że jednym z tematów przewodnich tegorocznej edycji 4 Design Days jest rzemiosło, temat rzemieślnictwa będzie się przewijać w różnych dyskusjach, również tych z udziałem cenionych designerów. Doświadczony projektant ceramiki i rzeźbiarz, Bogdan Kosak oraz Henryk Stawicki, projektant i strateg, zarządzanie wzornictwem, Human Centered Design, School of Form, wezmą udział w debacie Zawód Rzemieślnik. Czy łatwo być twórcą we własnym kraju?  

Kolejna edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2022 roku. W programie wystawy, wieczorne gale, konkursy, prezentacje, a przede wszystkim rozmowy na aktualne i najistotniejsze tematy dla architektury, designu i branży nieruchomości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie