Wygodny wypoczynek w designerskiej odsłoniePropertydesign.pl - 18-09-2017 11:23


Musimy się już pożegnać z letnimi ogródkami kawiarnianymi i parkowymi ławkami. Jesienią będziemy relaksować się we wnętrzu, zagłębieni w wygodne sofy i fotele. Projektanci i producenci coraz większą wagę przywiązują do komfortowego, funkcjonalnego designu, który przy okazji jest miły dla oka.

Najważniejsze meble w kącie wypoczynkowym to oczywiście sofa i fotel, ale także leżanka albo szezlong. Teraz najmodniejsze są modele miękkie i przepastne, z wyprofilowanymi oparciami, wyposażone w dodatkowe wałki czy poduszki. Takie, w których można i posiedzieć, i wygodnie poleżeć. Do leniuchowania zachęcają nie tylko ich opływowe formy, ale i tkaniny, jakimi je obito. To przeważnie przyjemne w dotyku aksamity i plusze. Wciąż stosowane są również skóry, ale nie sztywne i błyszczące, tylko wyprawiane na zamsz. I jedne, i drugie będą przebojem nadchodzącego sezonu.

Hitem są również sofy pikowane w starym stylu, jak Chester od Dutchbone. Wcale nie proponuje się ich do klasycznych wnętrz, ale do nowoczesnych aranżacji – minimalistycznych, a nawet loftowych. I dobrze, bo wprowadzają do nich atmosferę ciepła i przytulności.

Przytulność to w najnowszej modzie słowo klucz. W jej wykreowaniu mają pomóc tkaniny dekoracyjne, jak wiszące na ścianach makatki z frędzelkami, puszyste futerka oraz wszechobecne poduszki. Temu samemu celowi służy również lansowana obecnie kolorystyka, w której dominują ciemne zielenie, rdzawe brązy, rudości. A żeby było jeszcze cieplej, wszystko doprawia się złotym blaskiem opraw lamp, blatów stolików czy tac i innych przedmiotów dekoracyjnych. W tak urządzonym wnętrzu jest tak miło i domowo, że najchętniej zostałoby się w nim na zawsze, a przynajmniej do przyszłej wiosny…