REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowe miejsce powstało w Warszawie. To pracownia stolarska otwarta dla wszystkich

  • Autor: UM Warszawa
  • 12 gru 2017 16:50
Wyjątkowe miejsce powstało w Warszawie. To pracownia stolarska otwarta dla wszystkich
Start pracowni stolarskiej otwartej dla warszawiaków fot. UM Warszawa / R. Motyl

Jak odnowić stolik po ukochanej babci, zrobić drewnianą zabawkę dla dziecka, karmnik dla ptaków lub ule dla pszczół? Tego wszystkiego można dowiedzieć się w przestrzeni dedykowanej wszystkim, którzy chcą poznać tajniki stolarstwa i renowacji mebli.

REKLAMA

- Zapraszamy do pracowni pachnącej drewnem wszystkich warszawiaków – od najmłodszych do seniorów. Każdego, kto chciałby pod opieką wykwalifikowanych instruktorów poznać tajniki sztuki stolarskiej, rozwijać swoje umiejętności manualne, ale również po prostu poznać nowych ludzi i dobrze spędzić z nimi czas – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Na Starym Mieście, w Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” działa FabLab Wbijaj! Do dyspozycji warszawiaków jest kilka w pełni wyposażonych stanowisk warsztatowych, narzędzia a przede wszystkim wsparcie merytoryczne fachowców, którzy pokażą, jak korzystać z dostępnych narzędzi i jak to robić bezpiecznie. Pracownicy stolarni wprowadzą wszystkich chętnych w świat stolarki, renowacji mebli i recyklingu. W trakcie warsztatów najmłodsi jak i ci starsi będą mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

W pracowni są narzędzia tradycyjne ręczne (młotki, śrubokręty), elektronarzędzia (wkrętarki, wyrzynarki, frezarki), a także te najnowocześniejsze, jak grawerka CNC służącą do tworzenia płaskorzeźb po zaprojektowaniu graficznym w 2,5D. Pracownia postała na ponad 120 metrach kwadratowych w miejscu dawnych garaży na terenie Centrum Wspierania Rodzin przy ul. Starej. Koszt zakupu wyposażenia to blisko 96 tys. zł.

FabLab Wbijaj! otwarty dla każdego warszawiaka

Z FabLab Wbijaj! będą korzystać nie tylko dzieci uczęszczające do ognisk wychowawczych, ale wszyscy warszawiacy. W tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00, każdy mieszkaniec, bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia wizyty, może przyjść z własnymi meblami do renowacji oraz materiałami. W warsztacie udostępniamy narzędzia i fachową pomoc. Już teraz narzędzia i materiały testują dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 9 oraz zaprzyjaźnieni seniorzy. Ule, karmniki i wiele innych – to efekt kilkutygodniowych prób.

Ruszają cykliczne warsztaty

Jak odnowić stolik po babci? Jak zbudować budkę dla ptaków? Jak zrobić ekologiczną bombkę na choinkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w FlabLabie Wbijaj!

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędą się warsztaty stolarskie, podczas których adepci stolarskiego rzemiosła będą mogli wykonać małe projekty z drewna, w tym m.in. drewniane ozdoby bożonarodzeniowe. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich warszawiaków, obowiązują zapisy. Na warsztatach uczestnicy rozwiną swój zmysł techniczny i umiejętności manualne. Zaczną od prostych projektów, by z czasem stworzyć bardziej skomplikowane. Każdy znajdzie tu narzędzia, drewno, pomoc i inspirację fachowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie