×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowe pokoje hotelowe zaprojektowane dla kobiet

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 wrz 2021 11:26
  • Aktualizacja: 22 wrz 2021 11:43
Wyjątkowe pokoje hotelowe zaprojektowane dla kobiet
Leonettes - zaprojektowane przez kobiety dla kobiet wyłącznie dla marki "Leonardo Royal"

Z myślą o kobietach i ich potrzebach powstał nowy kierunek projektowania wnętrz, spełniający potrzeby podróży w dzisiejszym świecie.

REKLAMA

0 czerwca 2021 r. grupa Leonardo Hotels Central Europe wprowadziła do swojej oferty nową linię pokoi – Leonettes. Koncepcja tego designu została stworzona przez kobiety i to właśnie im jest dedykowana. Architektki skupiły się na wprowadzeniu świeżości i lekkości, zachowując jednocześnie nowoczesny styl pokoi i udoskonalając ich funkcjonalność. Od teraz tę wyjątkową kategorię można rezerwować już w większości obiektów Leonardo Royal w Europie.

Jakie wymagania pokojom hotelowym stawia dzisiaj podróżująca płeć piękna? Czego potrzebują, a często nie znajdują w ofercie? "Postanowiliśmy się tego dowiedzieć bezpośrednio od nich. Udało nam się przeprowadzić około 200 wywiadów z kobietami podróżującymi i zarazem nowoczesnymi, reprezentującymi szeroki przedział wiekowy: od 25 do 65 lat. Precyzyjnie wyraziły one swoje oczekiwania w zakresie: od ogólnej atmosfery i bezpieczeństwa, po inne bardzo konkretne wymagania" - wyjaśnia Sandra Dreher wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Leonardo Hotels Central Europe. Na tej podstawie i w kontekście 4-gwiazdkowej marki superior "Leonardo Royal", architektka Melanie Mitterer z Neudahm Design, opracowała całkowicie nową koncepcję pokoi. "Leonettes mają na celu zaspokojenie szybko dziś zmieniających się potrzeb i pragnień podróżujących pań ” – dodaje Sandra Dreher.

Dopracowana koncepcja kolorystyczna i wzornicza

Nowy projekt pokoju oferuje ciepłe i relaksujące odcienie z lekkimi motywami kwiatowymi. Przejrzysty i nowoczesny język designu przeplata się z elementami kobiecymi. Przestrzeń może być jednocześnie komfortowym miejscem do pracy, które zapewnia duże biurko oraz wygodny fotel , jak i do wypoczynku po intensywnym dniu. Szeroki wybór znakomitych herbat i kaw pozwala zrelaksować się i naładować nową energią bez konieczności wychodzenia z hotelu. Ponadto przytulne i ciepłe światła, ponadwymiarowe kołdry, liczne poduszki i materac typu king-size z komfortowym topperem, tworzą domową atmosferę.

W Leonettes zmienia się również charakter łazienki. Atrakcyjne akcenty takie jak: prysznic z głowicą masującą, prostownica i wydajna suszarka do włosów oraz dodatkowe lustro, tworzą przestrzeń nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale i do dłuższego SPA. Na gości korzystających z nowej linii pokojów będzie oczekiwała również kolekcja kosmetyków marki "Sea of Spa", zawierające składniki mineralne z Morza Martwego.

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Poczucie bezpieczeństwa jest dla wielu osób ważnym aspektem podróży. W przypadku wyboru hotelu, kobiety przykładają do tego szczególną uwagę. Chcąc spełnić ich oczekiwania i zapewnić im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa, Leonettes są zlokalizowane blisko wind, drzwi zaś wyposażono w wizjer i dodatkowe zamki. Również obsługa pokojowa dedykowana tej kategorii pokoi jest zapewniona przez żeński personel Leonardo. Mając na uwadze zapewnienie pełnej prywatności umożliwiamy także maksymalnie dyskretne zameldowanie.

Różnorodność dla Leonardo Hotels jest niezbędna we wszystkich obszarach
Uwidacznianie różnorodności jest jednym z celów grupy hotelowej. „Kobiety odgrywają w naszej firmie ważną rolę, a równowaga i różnorodność w pracy jest konieczna. Zarówno we wszystkich obszarach, jak i na wszystkich stanowiskach. Ten model zarządzania funkcjonuje z powodzeniem od początku działania sieci” – komentuje Paulina Kołodziejczyk, General Manager NYX Hotel Warsaw, będącego częścią Leonardo Hotels Central Europe. Oprócz wspierania rozwoju i karier pań, Leonardo Hotels działa także przeciwko dyskryminacji ze względu na pochodzenie. W obiektach w całej Europie aktualnie pracują osoby o ponad 70 różnych narodowościach. Starania grupy hotelowej w zakresie zwiększania różnorodności zostały zauważone i nagrodzone przez „Focus Deutschland” – teście przeprowadzonym wśród ponad 200 branż w Niemczech. W kategorii "Równość szans" Leo-nardo Hotels zajęło drugie miejsce wśród hoteli.

Leonettes w dwunastu miejscach w Europie Środkowej, również w Warszawie
Pierwsze Leonettes wprowadzono do oferty 10 czerwca 2021 roku, wraz z otwarciem nowego hotelu Leonardo Royal Hotel Nuremberg. Kolejne pokoje z tej wyjątkowej linii można znaleźć w hotelach marki "Leonardo Royal" w Niemczech, Włoszech i w Polsce, między innymi w Baden-Baden, Düsseldorfie, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Mannheim, Monachium, a także Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie