Wykładzina, która jest neutralna dla środowiska pod kątem emisji? Tak, to możliwe!Propertydesign.pl - 29-05-2018 13:10


Wykładzina Forbo Marmoleum jest wyprodukowana w 100 proc. z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w min. 97 proc. z surowców naturalnych i jest neutralna pod względem emisji CO2. Jej sercem jest len, z nasion którego powstaje olej lniany – kluczowy surowiec linoleum.

Forbo Marmoleum jest produkowane z naturalnych składników, które pochodzą między innymi z roślin jednorocznych lub drzew. Olej lniany, wyciskany z ziaren lnu, juta, wykorzystywana jako warstwa spodnia oraz mączka drzewna pozyskiwana z lasów posiadających certyfikat PEFC, to surowce wykorzystywane do produkcji linoleum, pochodzące z roślin, które podczas całego swojego życia pochłaniają duże ilości CO2.

Wykładzina wyprodukowana jest z w 100 proc. z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jest wyjątkowa, bo wyprodukowana min. w 97 proc. naturalnych surowców. Wyróżnia ją również to, że wyprodukowano ją bez dodatków PVC, PET, sztucznych dodatków oraz plastyfikatorów. Co ciekawe, zawiera aż 43 proc. materiałów z recyclingu.

Plany gospodarki niskoemisyjnej w Polsce prowadzą do ograniczenia emisji C02 do atmosfery. Marmoleum to produkt, który idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, dlatego tez planując wymianę wykładziny w biurze, szpitalu, szkole czy innym obiekcie warto wybrać naturalny produkt, który jest neutralny dla środowiska pod względem emisji CO2.

Przeczytaj więcej: Marmoleum, neutralne dla środowiska