×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wystawa ubrań z recyclingu w poznańskiej galerii handlowej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 mar 2022 13:41
  • Aktualizacja: 29 mar 2022 13:42
Wystawa ubrań z recyclingu w poznańskiej galerii handlowej
Wystawa ubrań z recyclingu w Avenidzie Poznań, fot. mat. pras.

Gdzie w Poznaniu można zobaczyć buty z ananasa, kaktusa lub winogron? W Avenidzie! Na odwiedzających poznańskie centrum handlowe czekają w tym tygodniu nie lada atrakcje. W wiosennym programie znalazła się wystawa ubrań z recyklingu oraz warsztaty z projektowania ubrań.

REKLAMA

Obecny tydzień w Avenidzie Poznań upłynie pod znakiem specjalnych wiosennych akcji, których motywem przewodnim będzie, a jakże moda i… ekologia. W dniach 28 marca – 2 kwietnia na Klientów Centrum czeka wystawa artystów, którzy nadają drugie życie ubraniom, zmieniając materiały z drugiego obiegu w coś pięknego. Wśród wystawców znajdują się: Pan Szymon Kot, Bohema, Sandra Stachura, Maja Kotala, _SKRAPS_ oraz studenci Krakowskich Szkół Artystycznych. W trakcie wystawy podziwiać można również 10 finałowych prac z niedawnego konkursu Avenidy dla młodych artystów, w ramach którego należało przygotować stylizacje upcyklingowe, tj. składające się z materiałów z recyklingu. W zbiorach wystawy znalazły się m.in. kurtki z reprodukcji obrazów, kolekcje z recyklingu i upcyklingu, torebki z eko tworzyw, czy… buty z ananasa, kaktusa i winogron.

Tydzień atrakcji zwieńczony zostanie otwartymi warsztatami z projektowania ubrań, które dla Klientów Avenidy poprowadzi Pan Szymon Kot, tworzący ubrania zgodnie z ideą slow fashion. Jego cechą szczególną jest projektowanie spersonalizowanych, patchworkowych naszyć inspirowanych m.in. wybranym dziełem sztuki. Warsztaty odbędą się w sobotę, 2 kwietnia, w godzinach 12.00 – 18.00 w Avenidzie Lounge.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie