REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Wystawa wrocławskich plastyków w Pałacu Hatzfeldów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 paź 2022 10:47
Wystawa wrocławskich plastyków w Pałacu Hatzfeldów
Wystawa wrocławskich plastyków w Pałacu Hatzfeldów, fot. mat. pras.

30 września w Pałacu Hatzfeldów we Wrocławiu ruszyła wystawa „Po Sztuce” organizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków. Celem jest ukazanie dorobku artystów plastyków, których twórczość na stałe związana jest z regionem i Wrocławiem.

REKLAMA

Głównym partnerem wydarzenia jest spółka Rafin, wrocławski deweloper i właściciel obiektu, który zgodził się go udostępnić na wystawę. Spółka Rafin jest na etapie projektowania i ma w planach odbudowę Pałacu Hatzfeldów oraz zaimplementowanie w nim funkcji hotelowej pod międzynarodową marką Autograph Collection sieci Marriott, o czym niedawno informowała wrocławian. Rewitalizacja obiektu rozpocznie się zaraz po zakończeniu odbudowy zabytkowego Hotelu Grand naprzeciwko Dworca Głównego PKP.

- Wyrażam ogromną dumę z hołdu dla tego obiektu. Cieszę się, że Pałac należący do spółki Rafin, jeszcze przed rozpoczęciem historycznej odbudowy może pełnić funkcję symbolicznego spoiwa w kanale komunikacji pomiędzy kulturą i sztuką, a mieszkańcami Wrocławia. Każda tego typu inicjatywa spotyka się z moim uznaniem i umacnia mnie w przekonaniu jakże wspaniałą historię dla przyszłych pokoleń napisze to miejsce, na mapie naszego Wrocławia – podkreśla Paweł Rojek, prezes spółki Rafin.

Wystawa dostępna będzie bezpłatnie przez miesiąc – do 30 października. Zaprezentuje prace artystów środowiska wrocławskiego i dolnośląskiego. W wystawie uczestniczy 155 twórców-członków ZPAP. Celem jest ukazanie dorobku artystów plastyków, których twórczość na stałe związana jest z regionem i Wrocławiem. Organizatorzy tytułem i charakterem wystawy chcą demonstrować trwałą obecność oraz różnorodność sztuk plastycznych w mieście oraz nawiązać do historycznego znaczenia miejsca ekspozycji i jego długoletniej roli jako Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

- Dla Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków jest to ostatni moment na uczczenie swojego jubileuszu 75-lecia, którego nie można było przygotować wcześniej w innych znaczących instytucjach kultury Wrocławia ze względu na panującą pandemię i jej późniejsze konsekwencje – dodaje prezes Zarządu ZPAP prof. Kazimierz Pawlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie