Efektowna instalacja Iloczyny – poprzednio prezentowana na bulwarze nadmorskim w Gdyni, w Kopenhadze, Mediolanie i Eindhoven – tym razem zyskuje nową wersję przeznaczoną do wnętrz. Prezentujemy szerokie spektrum zastosowań projektu, który został tak dobrze przyjęty w wersji outdoor. Projekt funkcjonuje na pograniczu designu, architektury i sztuki, ma za zadanie angażować odbiorcę i pobudzić jego wyobraźnię.
Barwne, geometryczne, wykonane z drewna Iloczyny umożliwiają kontemplację, relaks czy dziecięcą kreatywną zabawę. Bryły instalacji spotykają się i przeplatają jak przenikająca rzeźba, dając nieograniczone pole do działań w różnego rodzaju przestrzeniach. Podział formy na moduły pozwala na stworzenie alternatywnych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji. Iloczyny mogą stanowić scenografię dla sklepów modowych lub sprawdzić się jako system do przechowywania i ekspozycji obiektów. Świetnie uzupełnią wnętrze muzeum, centrum handlowego, instytucji czy galerii. Ilość możliwości aranżacyjnych ogranicza tylko wyobraźnia.
Projekt dla Neleman City Winery
Iloczyny stały się częścią wystroju wnętrza nowoczesnej miejskiej winiarni – Neleman City Winery – w Zutphen w Holandii. Ta wyjątkowa marka oferuje organiczne wina wytwarzane z pasją i wielką miłością do przyrody, pracy oraz produktu końcowego. Cały proces produkcji, komunikacji i sprzedaży to starannie przemyślana koncepcja właścicieli winnicy, z jednej strony sięgających po naturalne i ekologiczne metody wytwarzania wina, z drugiej przykładających ogromną wagę do estetyki i designu samej butelki, jak i wnętrza, w którym jest prezentowana. Do przygotowania aranżacji winiarni w Zupthen właściciele zaprosili Izabelę Bołoz. Projektantka wzbogaciła minimalistyczne wnętrze o kolorowe geometryczne bryły Iloczynów, które posłużyły za miejsca ekspozycji wina. Barwna instalacja zachęca przechodniów do wejścia i degustacji szlachetnego trunku, jednocześnie tworząc niepowtarzalną, przytulną atmosferę wnętrza.
Iloczyny w szkole w Alvdal w Norwegii
Projekt szkoły, która poza funkcją edukacyjną pełni rolę miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Sørhusjordet, Alvdal, przygotowała norweska pracownia Eggen Arkitekter. Architektura budynku zaprojektowana została z poszanowaniem lokalnych tradycji i zasobów – do budowy wykorzystano drewno z elementami kamienia naturalnego występującego w okolicy. Duże przeszklenia nadały budynkowi nowoczesny wyraz i umożliwiły uczniom kontakt z otoczeniem. Szkoła została zorganizowana wokół wewnętrznego patio tworzącego otwartą przestrzeń edukacyjną. Atrium jest centralnym punktem, w którym w przerwach między zajęciami spotykają się uczniowie i nauczyciele, stąd też udają się na dalsze lekcje. By ułatwić komunikację wewnątrz budynku, poszczególne strefy zostały wydzielone kolorami. To one okazały się pretekstem do stworzenia w patio strefy relaksu złożonej z równie kolorowej instalacji Iloczyny, idealnie uzupełniającej wnętrze, komponującej się z architekturą budynku, będącej miejscem swobodnego i kreatywnego spędzania czasu.
Właściciel Autorska Pracownia Architektury HUBKA
Założyciel, Główny Projektant Massive Design
Projektant, właściciel Autorska Pracownia Architektoniczna – Jacek Bułat
Założyciel BXBstudio
Właściciel, Główny projektant MAU - Mycielski Architecture & Urbanism
Główny Projektant V-ce Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.