Z plaży do biura. Meble - sposobem na intymność w open spacePropertyDesign.pl - 05-09-2016 11:44


Stworzenie strefy prywatności w biurze typu open space to wyzwanie, przed jakim coraz częściej stają projektanci przestrzeni biurowych. Jedna z młodych polskich marek meblowych znalazła sposób na to wyzwania inspirując się... koszami plażowymi!

Mello to mebel z portfolio młodej, polskiej marki Vank. Jego głównym zadaniem jest stworzyć niewielką, ale przyjazną strefę intymności. Vank_Mello to budka, której akustyczny i estetyczny komfort uzyskany został za sprawą  przyjaznych, miękkich linii i dzięki szerokiej gamie kolorystycznej naturalnych tkanin Synergy. 

Otwarte przestrzenie biurowe są czasem wyzwaniem - ze wszystkimi wynikającymi z ich konsekwencjami. Mankamenty można do pewnego stopnia neutralizować, stąd pomysł, by tworzyć strefy wyciszenia, pozwalające na spokojną rozmowę telefoniczną, spotkanie czy chwilę wytchnienia od gwaru.

 Vank_Mello powstał z sentymentu do koszy plażowych, które zapewniały odrobinę intymności i osłaniały przed wiatrem – mówi Wojciech Wołczyk, projektant z Vank. – Nawet bowiem jeśli lubimy atmosferę pracy panującą w open space, czasem chcemy od niej odpocząć. Zrelaksować się, zebrać myśli lub skupić podczas ważnej rozmowy telefonicznej. Temu właśnie służy nasz kolorowy, akustyczny boks. Różnorodne konfiguracje pozwalają na dopasowanie budki do dostępnej w biurze wolnej przestrzeni. Są pojedyncze oraz podwójne – z siedziskami lub stoliczkiem. Kolekcję uzupełniają fotele i sofy.

Boksy pokryte są tkaninami Synergy. Zawierają one 95 proc. wełny nowozelandzkiej, wytwarzanej w Huddersfield, historycznym centrum przemysłu tekstylnego hrabstwa West Yorkshire. Z natury dźwiękochłonne, farbowane są wyłącznie przy pomocy ekologicznych środków. Charakteryzuje je wyjątkowa miękkość, a zarazem trwałość. Na uwagę zasługuje też kolorystyka. Vank_Mello dostępne jest w 75 odcieniach Synergy, co sprawia, że budka może z powodzeniem pełnić rolę wyrazistego akcentu w monotonnych niekiedy wnętrzach biurowych