Z serca Włoch - marka Quarella już w PolscePropertydesign.pl - 18-07-2017 13:32


Gare du Nord w Paryżu, Riviera Mall w Moskwie czy lotniska w Londynie, Hong Kongu i Las Vegas. Produkty włoskiej marki Quarella można spotkać we wnętrzach komercyjnych na całym świecie. Teraz płyty z kwarcytu dostępne są w Polsce.

Quarella powstała jako rodzinna firma, założona przez trzech braci, w 1965 roku w Weronie. Obecnie działa na rynkach w 60 krajach – w Europie, Ameryce Północnej i Środkowej oraz Dalekim Wschodzie. Marka współpracuje z międzynarodowymi pracowniami architektonicznymi, takimi jak Foster and Partners oraz 5+design. Chociaż powstają z inspiracji włoskimi krajobrazami, obecne są w wielu wyjątkowych obiektach komercyjnych oraz prywatnych apartamentach na całym świecie. Produkty Quarella dostępne są już w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem została firma Interstone.

Oferta Quarelli to płyty na bazie kwarcytu, a także marmuru, które od 1965 roku powstają w Weronie. Miejsce ich pochodzenia nie jest przypadkowe – asortyment Quarelli to szlachetnie wykonane produkty z najlepszych surowców, oddające koloryt włoskich miast i miasteczek, inspirowane architekturą Werony, Rzymu i Wenecji. Płyty Quarelli powstają w zgodzie z tradycją, ale cechują się precyzją wykonania, współczesnym wzornictwem oraz zastosowaniem najnowocześniejszych technologii produkcji. Kwarcogranity Quarelli dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej o różnych fakturach i wykończeniach. Ich wzory i kolory – stale uzupełniane o nowe odcienie – można z łatwością dopasować do wnętrz o różnych stylach: zarówno przestrzeni minimalistycznych, jak i tych o charakterze glamour.