REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zaha Hadid Architects projektują dla… psów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lis 2017 14:45
Zaha Hadid Architects projektują dla… psów
fot. Zaha Hadid Architects

Pracownia Zaha Hadid Architects znana jest z śmiałych i innowacyjnych projektów. Na koncie ma fantastyczne budynki, ale także projekty mebli czy biżuterii. Teraz projektanci z Zaha Hadid Architects zaprojektowali mały design dla czworonogów.

REKLAMA

Pracownia Zaha Hadid Architects weźmie udział w wystawie BowWow Haus London, która wspierała Blue Cross, brytyjską organizację charytatywną dla zwierząt. Na wystawie będzie można zobaczyć unikatowe projekty dla psów zaprojektowane i zbudowane przez architektów, artystów i projektantów z całego świata. Łącznie na wystawie znajdzie się aż 80 projektów, które będzie można oglądać do maja br. Później eksponaty zostaną sprzedane na uroczystej gali, zaś zebrane pieniądze trafią do fundacji Blue Cross.

Projektanci z Zaha Hadid Architects zaprojektowali legowisko w formie kokonu, uniesione nieco nad ziemią, aby chronić psy przed zimnem podłogi. Legowisko zostało wykonane ze sklejki w technice cyfrowej. - Czujemy się zobowiązani do wspierania osób wykonujących świetną pracę dla społeczeństwa, dlatego bez zastanowienia włączyliśmy się z naszym projektem „Cloud” w BowWow Haus - nadmienia Patrik Schumacher, szef Zaha Hadid Architects. - Nie kryjemy entuzjazmu w związku ze zbliżającą się wystawą i cieszymy się, że na pokładzie mamy pracownię Zaha Hadid Architects - dodał Matt Cull, zastępca dyrektora fundraisingu Blue Cross.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie