REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zamiast odmieniać mieszkania w TVN przeprowadzi rewolucję na... porodówce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 mar 2018 16:38

Architekt, projektantka wnętrz. Znana z programów wnętrzarskich TVN. Przed Natalią Nguyen kolejne wyzwanie, bo postanowiła wziąć się za zmienianie... przestrzeni publicznej. Na pierwszy ogień idzie porodówka w Knurowie.

REKLAMA

Natalia Nguyen założyła blog Misja Natalia. Cel? Przeprowadzenie nowoczesnej adaptacji i aranżacji wnętrz podmiotów użyteczności publicznej, tak aby poprawić ich dostępność i funkcjonalność.

- Codziennie korzystamy z otaczających nas obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, szpitale, biblioteki, świetlice, domy kultury. Nie zawsze jest to przyjazna nam przestrzeń. Wiele pomieszczeń jest zaniedbanych z powodu braku remontów, często nie spełniają one odpowiednich standardów. Główną przyczyną tej sytuacji jest brak środków finansowych na wykonanie niezbędnych prac – tak opisała na Facebooku swoją inicjatywę Nguyen.

- W pierwszej odsłonie projektu Misja Natalia przeprowadzę metamorfozę sali porodowej znajdującej się w Szpitalu w Knurowie. Inicjatywa ta wyszła ze strony pracującej tam położnej Marzeny Langner-Pawliczek, która została najlepszą położną na Śląsku oraz zdobywczynią III miejsca  w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal 2017”. Obecnie na bloku porodowym brakuje pacjentkom intymności, a także dostępu do łazienki. Chciałabym również przeprowadzić remont pokoju socjalnego pielęgniarek. Szpital nie jest w stanie podołać finansowo realizacji remontu sali porodowej  - opowiada Nguyen.

Blog Misja Natalia będzie emitowany systematycznie na kanale YouTube, a także prezentowany na facebooku.

A o to zapowiedź najbliższego programu:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie