Zaproś hygge do... łazienkiPropertydesign.pl - 10-01-2017 15:40


Drobne przyjemności prowadzą do szczęścia. Doskonale wiedzą o tym Duńczycy, których recepta na dobre samopoczucie brzmi: hygge! Kluczem do jego osiągnięcia jest celebrowanie codziennych czynności: od porannej kawy po relaksującą wieczorną kąpiel. Ale żeby przenieść się do krainy zmysłowości, trzeba zadbać też odpowiednie otoczenie. Oto dawka inspiracji do łazienki.

Hygge towarzyszy nam w momentach relaksu: gdy znika napięcie, a w jego miejsce pojawia się uczucie spokoju, komfortu i relaksu. Ten duński klucz do szczęścia zachęca, by radość odnajdywać w drobnych przyjemnościach: porannej kawie, wspólnym gotowaniu posiłków i ich smakowaniu, odprężającej lekturze czy relaksującej kąpieli. Na  nastrój z pewnością wpływa też otoczenie - kawa w ulubionym kubku lub herbata w eleganckiej filiżance smakuje zdecydowanie lepiej, a relaks w przestronnej wannie bardziej odpręża i rozluźnia.

Kolory również kryją w sobie moc - wpływają na samopoczucie: pobudzają, regulują nastrój i mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszych organów. Warto więc zdecydować się na łazienkę w kolorze lub wybranym kolorem otulić wannę. Aby poczuć hygge, wszystko należy dopasować do indywidualnych potrzeb - bo liczy się tylko to, co naprawdę sprawia... przyjemność. I warto w tej kwestii zaufać Duńczykom, bo to przecież najszczęśliwszy naród na świecie!