×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zawieś w biurze... huśtawkę!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 cze 2018 11:00
Zawieś w biurze... huśtawkę!
Be Yourself w kompleksie Adgar Wave, fot. PTWP

Nowoczesne biura stają się coraz bardziej kreatywne. Dotyczy to nie tylko profilu ich działalności, ale też wyglądu. Niebanalne biuro ma przyciągać najlepszych pracowników i budować markę firmy. A co powiecie na... huśtawkę w biurze?

REKLAMA

Kreatywnie urządzone biuro jest równie istotne jak nowoczesny sprzęt czy wygodne meble. Dobrą atmosferę pracy zapewnić może aranżacja uwzględniająca potrzeby pracowników, w której znajdzie się miejsce na wykonywanie zadań, na posiłek, na służbowe spotkania, ale i... odpoczynek. Dlatego coraz częściej w biurach można spotkać wydzielone strefy relaksu, a w nich - miękkie meble typu soft seating, wygodne fotele, leżanki, a ostatnio także... huśtawki, które wprowadzają do biura element placu zabaw.

Bujanie się w fotelu lub hamaku kojarzy się z wypoczynkiem i relaksem. W ten sposób można wygodnie wypocząć podczas przerwy w pracy i dodatkowo się odprężyć. Okazuje się jednak, że miarowe bujanie ma też wpływ na nasze samopoczucie i pobudza mózg do aktywności. Badania naukowe dowodzą, że kołysanie pomaga w wytwarzaniu połączeń między neuronami, co pozytywnie wpływa na potencjał intelektualny.

Podwieszane siedziska mają różną konstrukcję. Niektóre bardziej przypominają hamaki, inne zaś fotele. W wielu przypadkach istnieje możliwość dowolnej ich konfiguracji, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do potrzeb pracowników oraz przestrzeni biura. Ważne, żeby były stabilnie zamocowane i gwarantowały bezpieczne użytkowanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie