REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zbigniew Reszka: Nie tylko oświetlenie i akustyka, ale też muzyka i… zapach kawy. To ma znaczenie w projekcie biura

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 paź 2017 09:00
Zbigniew Reszka: Nie tylko oświetlenie i akustyka, ale też muzyka i… zapach kawy. To ma znaczenie w projekcie biura
fot. PTWP

Jak zaprojektować biuro, które w odpowiedni sposób wydobędzie potencjał pracowników? To temat złożony, ale pewne wskazówki daje Zbigniew Reszka, architekt Archdeco.

REKLAMA

 - Wśród najnowszych trendach zauważyliśmy, że coraz ważniejsze jest, aby okna miały możliwość otwarcia. Tego dziś oczekują inwestorzy, bo takie rozwiązanie znacznie polepszają komfort pracy – zauważa architekt.

W projekcie należy zwrócić też uwagę na oświetlenie. Musimy postawić na inteligentne oświetlenie, które zapewni nie tylko odpowiednią jasność i natężenie, ale też nie będzie raziło pracownika w oczy.

Architekt przyznaje, że akustyka to podstawa w projekcie biura. - Oczywiście, cały czas jest tendencja na projektowanie biur w formie open space, jednak należy pamiętać o wydzielaniu przestrzeni, które dawałby prywatność pracownikom – nadmienia.

Zbigniew Reszka dodaje, że w nowoczesnym biurze nie może zabraknąć też sztuki i… dyskretnej muzyki. - Pamiętajmy też o zapachu kawy, który delikatnie się unosi w przestrzeni. To dobrze wpływa, szczególnie w pochmurne dni – zauważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie