REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zdrowe zielone biura vs hałas

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 sie 2018 16:50
Zdrowe zielone biura vs hałas
fot. mat. pras.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało raport „Zdrowe zielone biura”. - Chcemy przedstawić dobre praktyki, jakie wdrażają nasi członkowie i przybliżyć tym samym temat komfortu pracy w zrównoważonych budynkach. Jednym z przykładów jest aktywność stowarzyszenia Komfort Ciszy - mówią przedstawiciele PLGBC.

REKLAMA

Jak wynika z raportu PLGBC „Zdrowe zielone biura” jednym z głównych problemów współczesnych społeczeństw jest hałas w biurach – wskazuje na niego 90 proc. badanych pracowników.

Najemcy w przestrzeniach biurowych często się zmieniają, przez co zmieniają się też aranżacje. Trzeba więc zadbać o to, aby uniezależnić się od tego, poprzez właściwe zaprojektowanie akustyczne stropu. Ale oczywiście trzeba też pamiętać, jak zaizolować akustycznie podłogę podniesioną, czy sufit podwieszony. Puste przestrzenie między stropem a podłogą lub sufitem mogą, poprzez rezonans, wzmacniać hałas. Wewnętrzne przegrody szklane muszą mieć odpowiednie systemy uszczelek, aby dźwięk nie „przeciekał” przez nieszczelne połączenie ścianki i sufitu lub podłogi.

- Dobra izolacyjność akustyczna budynku powstaje na etapie projektu i każdy element konstrukcji musi być przemyślany pod względem zabezpieczenia przed hałasem. Jeśli tego nie zrobimy, efektywność pracowników spadnie, a ilość niezadowolonych z warunków pracy wzrośnie - mówi Paweł Polak, ekspert stowarzyszenia Komfort Ciszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie