Zieleń kolorem tego sezonu. Zobacz, jak prezentuje się na ścianachPropertynews.pl - 31-01-2017 16:42


Instytut Pantone zadecydował — zieleń będzie dominującym trendem nadchodzącego sezonu. Zgodnie z motywem przygotowano nowe grafiki ścienne marki Glamora.

Pantone regularnie, na podstawie pogłębionych analiz z różnych dziedzin, ogłasza paletę odcieni, które będą królowały w nadchodzącym sezonie. 2017-sty należeć ma do delikatnej i świeżej zieleni, którą obserwujemy wraz z pierwszymi dniami wiosny.

Pantonowska świeża zieleń ma symbolizować naturę i przypominać nam o naszym związku z przyrodą. W czasach społecznej i politycznej niestabilności, ogromnego tempa życia skłaniać do poszukiwania spokoju, harmonii, inspirować do emocjonalnej odbudowy. 

Najnowsze wzory wielkoformatowych grafik ściennych marki Glamora odzwierciedlają obserwacje Instytutu Pantone. Kolekcje Bloom, Macroflower, Paysage są zaproszeniem natury do wnętrza. Linia Bloom jest spośród trzech nowych odsłon najbardziej subtelna. Grafika Blur z tej serii przedstawia delikatne trawy utrzymane w minimalistycznej, emanującej klimatem japońskiego zen stylistyce. Iris jest dużo bardziej dekoracyjna. Widać w niej wyraźne inspiracje wzornictwem secesyjnym. Smukłe sylwetki irysów potraktowano w niej jako wyrafinowane ornamenty. Aiola z kolei prezentuje bogactwo detali i kompozycją.