REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 gru 2017 12:00
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi
fot. mat. prasowe
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi
Zima pełna blasku. Najnowsza kolekcja duńskiej marki Gubi

Gubi to synonim ponadczasowego wzornictwa. Duńska marka słynie z niezwykle udanych reedycji klasyków XX wieku oraz wprowadzania na rynek wizjonerskich pomysłów utalentowanych designerów. Elegancja, skandynawska surowość i funkcjonalność to jej znaki rozpoznawcze. Nadchodzącą zimę proponuje rozświetlić blaskiem lamp i refleksów odbitych w taflach zamkniętych w mosiężnych ramach luster.

REKLAMA

Duńska marka Gubi została założona w 1967 roku przez parę projektantów Lisbeth i Gubi Olsena. Dziś kojarzona jest już na całym świecie z portfolio, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością i przyszłością. W ofercie duńskiej marki znajdziemy projekty z kilku dekad ubiegłego wieku, a także owoce udanej współpracy ze współczesnymi twórcami. Wszystkie produkty sygnowane przez Gubi cechuje autentyzm i poszanowanie dla oryginalnej koncepcji autora, użycie dobrej jakości materiałów, wykorzystanie innowacyjnych technik oraz wierność, tak bardzo lubianej przez miłośników designu i architektów – prostocie. Również dzięki najnowszej kolekcji odbędziemy fascynującą podróż w czasie, a także poznamy propozycje artystów aktualnie kreujących trendy.

W skład zimowej kolekcji Gubi wchodzi seria lamp Gravity zaprojektowana przez Space Copenhagen – multidyscyplinarne duńskie studio założone przez Signe Bindslev Henriksen i Petera Bundgaarda Rützou, absolwentów Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na rodzinę Gravity składa się lampa stołowa i lampa podłogowa, których formy stanowią niecodzienne i ujmujące połączenie siły i delikatności. Podstawę lamp stanowi mocny, cylindryczny element, na którym osadzony został subtelny, lekko przezroczysty klosz. Oba kontrastujące elementy pięknie łączą się w całość, stając się emanacją równowagi, emocjonalną opowieścią o przestrzeni zainicjowaną w poetyckiej nazwie lampy.

Z kolei lampa stołowa B-4 autorstwa Grety Magnusson-Grossman została zaprojektowana w 1945 roku i odzwierciedla wyrazisty, nieco żartobliwy styl designerki. Jako jedna z pierwszych kobiet-projektantek, Magnusson-Grossman zyskała rozgłos na amerykańskiej scenie, w unikalny sposób wprowadzając skandynawską estetykę do południowej Kalifornii. Lampa B-4 ma geometryczną obudowę złożoną z kolorowych trójkątów. Zabawa ich położeniem umożliwia grę światłem wokół miejsca, na którym stoi. B-4 pomimo odważnego wyglądu bez wysiłku wpasowuje się w niemal każde otoczenie, dodając do wnętrza ducha epoki Franka Sinatry i Grety Garbo – królującą od kilku sezonów Mid-Century.

Częścią zimowej kolekcji Gubi jest również lustro F.A.33, oryginalnie zaprojektowane w 1933 roku przez legendarnego włoskiego projektanta Gio Pontiego dla najbardziej znanego producenta lamp, szkła i lustra - FontanaArte. Dzięki niezwykle modnej mosiężnej ramie, czystej, lekko zakrzywionej linii staje się ekspresyjnym, ale jednocześnie dystyngowanym akcentem w każdym wnętrzu. Lustro występuje w dwóch różnych rozmiarach (54 x 80 cm oraz 70 x 146 cm), dzięki czemu można je wykorzystać w pomieszczeniach o różnych rozmiarach, akcentując jego funkcję użytkową lub dekoracyjną.

Aby nadać pomieszczeniu dodatkową głębię, wprowadzić do niego światło w ramach nowości duńska marka proponuje również przeskalowane, okrągłe Gubi Mirror. Dzięki niespotykanemu rozmiarowi staje się ono elementem dominującym we wnętrzu, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Klasyczny kształt w połączeniu z krawędzią z czarnego mosiądzu ładnie odcina się od jasnej ściany, zmiękcza zimną taflę i nadaje pomieszczeniu ciepłą atmosferę.

Nowości marki wkrótce będą dostępne w Atelier Mesmetric.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie