Zobacz biuro DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibiePropertydesign.pl - 31-12-2015 09:03


Biuro zarządu firmy DB Schenker Logistics przeniosło się do warszawskiego kompleksu biurowego Business Garden, znanego z ekologicznych rozwiązań. Wnętrza biuro zaaranżowali projektanci z pracowni InDesign Zbigniew Kostrzewa.

DB Schenker Logistics rozwija się w zrównoważony sposób. Strategia firmy opiera się na trzech filarach: ekonomii, społeczeństwie i środowisku. Odpowiedzialne podejście do biznesu jest też widoczne w wyborze nowej siedziby firmy w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18. O wyborze nowej lokalizacji zaważyły ergonomiczne warunki pracy i aspekty środowiskowe, które spełnia nowy, innowacyjny obiekt. Na terenie warszawskiego kompleksu Business Garden, zaprojektowanego przez biuro architektoniczne JSK Architekci, zastosowano szereg sprawdzonych technologii i pro-ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody, co zaowocowało przyznaniem dla kompleksu certyfikatu LEED na złotym poziomie.

- Obok ekonomii, nasza strategia zrównoważonego rozwoju zakłada cele środowiskowe oraz działania na rzecz społeczeństwa - mówi Monika Pachniak-Radzińska, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w DB Schenker Logistics. - Naszym pracownikom zapewniliśmy dobre warunki pracy. W doborze mebli kierowaliśmy się ergonomią. Możemy korzystać z terenów zielonych zaprojektowanych wokół kompleksu. Pracownicy dojeżdżający do biura rowerami mogą korzystać z szatni i pryszniców. W budynku zastosowano system klimatyzacji z filtrowanym, nawilżanym powietrzem, właściwe warunki oświetlenia naturalnym światłem dziennym. Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na zdrowie, przekładają się na dobre samopoczucie i poprawę efektywności pracy. Ponadto przestrzenne i otwarte miejsca pracy sprzyjają dobrej komunikacji między pracownikami, co eliminuje marnotrawstwa i stanowi kolejny krok na drodze budowania kultury Lean.

Aranżacja wnętrz biura dla DB Schenker Logistics była zadaniem dla architektów z pracowni InDesign, pod kierunkiem Zbigniewa Kostrzewy. Wnętrza są jasne, przywołujące na myśl białe rozświetlone laboratoria. Jednak tę surową biel przełamuje kolor intensywnej zieleni oraz wiele drewna - szczególnie w strefach wspólnych. Zieleń i drewno nawiązują do ważnej dla firmy DB Schenker ekologii.

Business Garden to innowacyjny park biznesowy o ciekawej architekturze z uwzględnieniem zieleni. - Wewnątrz biurowców zainstalowano między innymi energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu, wyłączającymi zbędne światło w częściach nieużytkowanych. Woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych dookoła budynków - informuje Ewa Łydkowska z Vastint Poland, dewelopera Business Garden. - Ponadto do budowy obiektów wykorzystano wiele materiałów lokalnych, zmniejszając tym samym emisję spalin w trakcie transportu, a ponad 65 proc. odpadów budowlanych zostało poddanych recyclingowi - dodaje.