×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zobacz komercyjne wnętrza w skandynawskim stylu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 gru 2015 09:07
Zobacz komercyjne wnętrza w skandynawskim stylu

Styl skandynawski jest lubiany przez Polaków i coraz śmielej wkracza nie tylko do naszych domów i mieszkań. Architekci wnętrz rekomendują go w biurach, hotelach, restauracjach, a nawet... przedszkolach.

REKLAMA

Hotel Gwiazda Morza we Władysławowie

Pokoje hotelowe, których głównym założeniem było stworzenie atmosfery niczym niezakłóconego odpoczynku, zostały zaplanowane w dwóch stylach: naturalnym, w zielonej kolorystyce, przywodzącej na myśl wypoczynek na mchu i trawie, ale z zastosowaniem mocniejszych akcentów kolorystycznych w postaci tekstyliów i tapet, i morskim, pełnym światła i błękitu oraz lekkich mebli w skandynawskim stylu. Uzupełnieniem koncepcji obiektu dla osób aktywnych będą stacjonarne urządzenia fitness, które również znajdą się w pokojach. Koncepcję wystroju kompleksu Gwiazda Morza stworzyła pracownia Iliard.

Biuro Telwa Group Trading w stylu skandynawskim

Nowe biuro dla firmy Telwa Group Trading wyróżnia skandynawska stylistyka. Wnętrze zaaranżowane Katję Sadziak, a zrealizowane przez Xplan mieście się w warszawskim biurowcu Concept Tower.

Najemca otrzymał do dyspozycji dużą kuchnię z barem, przestrzeń typu open space, serwerownię, magazynek oraz dwa gabinety. Część barowa i całe biuro wyróżnia się prostą skandynawską stylistyką, a główna ściana kuchni wyłożona jest czarno-białą mozaiką marki Purpura.

Showroom Kinnarps

Warszawski, nowy showroom Kinnarps jest odpowiedzią na wyzwania nowej dekady - dekady różnorodności. Autorami koncepcji aranżacji są Piotr Wełniak i Anita Chudecka. Architektom na stworzeniu obiektu, który stylistycznie nawiązywałby do wzornictwa skandynawskiego, a jednocześnie prezentował rozwiązania dostosowane do polskich warunków i tradycji.

Inca Play w Blue City

Wielka przemiana Inca Play w warszawskim Blue City to wspólne dzieło MWJW Architekci Magdalena Wroniszewska i 2mch Architekci Marta Chrzanowska. Powstała przestrzeń w minimalistycznym stylu skandynawskich projektów architektonicznych.

Biuro Grene

Wymagało gruntownego remontu i dostosowania do potrzeb pracowników. Konieczny był całkowicie nowy i kreatywny projekt na odnowienie biura, wykorzystujący udogodnienia i rozwiązania w projektowaniu wnętrz, stosowane z powodzeniem w Skandynawii. Jak wiadomo, Skandynawia pozostaje wciąż europejskim liderem rozwiązań w dziedzinie projektowania wnętrz biurowych.Projekt przygotowała Katja Sadziak. Kompleksowy projekt pracowni idstudio obejmował również indywidualne projekty mebli, tak jak ten mebel usytuowany w centralnym punkcie biura. To nowe miejsce stworzyliśmy z myślą, aby promować spontaniczne i kreatywne spotkania. Pozostałe, typowe meble biurowe dostarczyła firma Balma.

Przedszkole

Projekt przedszkola inspirowany stylem skandynawskim to propozycja Justyny Leśniak. Dominująca biel jest tłem do kreatywnej zabawy maluchów, ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na plac zabaw tworząc wspólną przestrzeń. By nadać ciepła i przytulności zastosowane zostały materiały takie jak drewno, miękkie plecione pufy oraz kolorowe grafiki na ścianach. 

Joga hotel Kubatzki

Na wybrzeżu Morza Północnego powstał hotel Kubatzki, w którym skandynawski design spotyka się z niemiecką jakością. Obiekt oferuje całodzienny program jogi i regionalną kuchnię. Autorem projektu architektonicznego jest Hartmut Wieczorek.

Restauracja North Fish

Restauracja sieci North Fish na Nowym Świecie w Warszawie została zaprojektowana przez mode:lina architekci. Wystrój nawiązuje do narodowych barw Norwegii. Współpraca: Lorien Group

Klinika ArtDentico

Architekci z Maka Studio zaaranżowali wnętrza gabinetów stomatologicznych ArtDentico w Gdyni. Stworzyli niepowtarzalny projekt. Całość nawiązuje do nadmorskiego klimatu w oszczędnym skandynawskim stylu.

Moda na jasne wnętrza potwierdza, że biel – wbrew panującej niegdyś opinii – nie jest ani nudna, ani niepraktyczna. Popularność stylu skandynawskiego i palety off white jest w pełni uzasadniona: neutralna kolorystyka otoczenia działa uspokajająco, biel daje poczucie czystości, sprawia także, że w pomieszczeniu jest więcej światła. To bardzo uniwersalny kolor - pasuje do wnętrz o różnych stylach i stanowi doskonałą bazę dla różnobarwnych dodatków. Te cechy sprawiają, że biel znakomicie sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych, lecz również w obiektach użyteczności publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie