×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

800 specjalistów zatrudni Skanska

  • Autor: wnp.pl
  • 03 cze 2014 09:22
800 specjalistów zatrudni Skanska
Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce

Skanska w ciągu kilku miesięcy chce zatrudnić ok. 800 osób w swoich polskich spółkach. Na liście poszukiwanych pracowników są m.in. inżynierowie budownictwa, menadżerowie projektów, specjaliści z uprawnieniami i kilkuletnim doświadczeniem - podał portal wnp.pl.

REKLAMA

Skanska poinformowała, że ze względu na rozwój działalności chce zatrudnić ok. 800 osób na terenie całego kraju.

- Poszukujemy specjalistów z uprawnieniami budowlanymi: menadżerów projektów, kierowników budów i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydro-inżynieryjnej - wskazała Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska.

Spółka podała, że pracowników regularnie poszukuje też Skanska Property Poland - czytamyw portalu wnp.pl.

- Menadżerowie projektów, specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju, marketingowcy i negocjatorzy ds. wynajmu - to przykładowe stanowiska, na które spółka w ostatnim czasie prowadzi rekrutacje - mówią przedstawiciele Skanska.

- Najczęściej jednak firma poszukuje liderów projektów - osób, które będą gotowe koordynować realizację budynku biurowego od strony inwestora. O stanowisko mogą się ubiegać nie tylko inżynierowie budownictwa - dowiedział się portal wnp.pl.

Jednocześnie Skanska podkreśliła, że pozyskanie specjalistów z doświadczeniem i odpowiednimi uprawnieniami bywa w Polsce dużym wyzwaniem, zwłaszcza przy nietypowych, innowacyjnych realizacjach.

Skanska Property Poland w ubiegłym roku sprzedała cztery kompleksy biurowe o łącznej powierzchni najmu prawie 85 tys. m kw. za ponad 1,2 mld zł. Skanska podkreśliła również, że dobre perspektywy ma deweloperska część grupy - Skanska Residential Development Poland.

- Naszym celem jest "zyskowny wzrost", czyli zwiększanie przychodów przy zachowaniu satysfakcjonującego poziomu rentowności - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce.

- Kierujemy się strategią Pięciu zer, na którą składają się: zero deficytowych kontraktów, zero wypadków, zero usterek, zero zagrożeń środowiskowych i zero naruszeń etyki. Podchodzimy do projektów w sposób selektywny. Na przetargi nie patrzymy przez pryzmat ceny, za którą możemy wygrać, ale analizujemy koszty i ryzyko, jakie będziemy musieli ponieść, wykonując kontrakt - dodał.

W 2013 r. Skanska osiągnęła w Polsce przychody z działalności budowlanej w wysokości 4,2 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 170 mln zł, a zysk brutto 187,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie