Animacja architektoniczna Rafała Barnasia z sukcesami na międzynarodowej areniePropertyDesign.pl - 18-11-2020 10:31


Architekt Rafał Barnaś stworzył eksperymentalną opowieść o architekturze, w której makietę domu przetransportował na tętniący życiem obraz. Jego animacja zdobywa wyróżnienia na całym świecie, a niedawno została doceniona w konkursie Global Future Design Awards 2020.

ArchiPaper, krótkometrażowa animacja opowiadająca o architekturze zwyciężyła w kategorii Artist / Designers – Animation Category w ramach międzynarodowego festiwalu związanego z architekturą, sztuką i designem. Wśród nagrodzonych jest również słynna brytyjska pracownia Foster & Partners.

Niedawno animacja zwyciężyła również na World Design Awards 2020, a łącznie zgromadziła już 13 nagród, nominację na prestiżowym 3d Awards, 12 razy znalazła się w gronie finalistów, a kilkadziesiąt razy uzyskała status oficjalnej selekcji na międzynarodowych festiwalach.

ArchiPaper to eksperymentalna opowieść architekta o architekturze. Próba odnalezienia nowych środków stylistycznych w opowiadaniu o tym obszarze sztuki. Makieta domu projektu arch. Bogusława Barnasia (BXB Studio) przetransformowana została w obraz tętniący życiem, tworząc nieśpieszną, surrealistyczną opowieść zatopioną w abstrakcyjnym świecie, zbudowanym jedynie z papierowych elementów. Oniryczny, baśniowy obraz okraszony oryginalną muzyką autora.