×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architekci grają dla Jurka Owsiaka

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 sty 2019 14:00
fot. mat. prasowe

Lunch z Robertem Koniecznym lub Zbigniewem Maćkowem, a może oprowadzanie z Oskarem Grąbczewskim lub BBGK Architekci? To tylko kilka aukcji internetowych jakie przygotowała platforma Architecture Snob aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

REKLAMA

W najbliższą niedzielę odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem za zebrane w czasie kwesty pieniądze zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe oraz aparaty do diagnostyki RTG.

W tym roku platforma Architecture Snob, postanowiła zaangażować architektów do pomocy przy zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując wyjątkowe licytacje, na których można kupić książki i albumy znanych architektów, wziąć udział w zwiedzaniu budynku, czy zjeść lunch z czołowymi polskimi architektami.

Od kilku lat zbierałem się z zamiarem aby w jakiś sposób architektura wspierała tak szczytny cel jakim jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dopiero dzięki uruchomieniu platformy Architecture Snob i wywiadzie jakiego udzieliła architektka Ewa Kuryłowicz mówiąc o tym, że w Polsce brakuje nam empatii a szczególnie brakuje jej architektom, pomysł nabrał realnych kształtów - mówi Marcin Szczelina, redaktor naczelny Architecture Snob. Na zaproszenie platformy odpowiedzieli najwybitniejsi architekci. Wszyscy zaproszeni architekci z ogromnym entuzjazmem wyrazili chęć udziału w licytacjach na rzecz WOŚP, to jest szalenie budujące i jeżeli licytacje spotkają się z zainteresowaniem to na pewno powtórzymy pomysł w przyszłym roku na większą skalę - dodaje Szczelina.

Co można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wizyta w biurze Maćków Pracownia Projektowa oraz lunch z architektem Zbigniewem Maćkowem we Wrocławiu.

Wizyta w biurze KWK Promes i lunch z architektem Robertem Koniecznym w Katowicach.

Oprowadzanie po Muzeum Katyńskim w Warszawie z projektantami budynku - Janem Beliną-Brzozowskim, Wojciechem Koteckim i Konradem Grabowieckim, założycielami BBGK Architekci.

Oprowadzanie po Muzeum Ognia w Żorach z projektantem budynku Oskarem Grąbczewskim z pracowni OVO Grąbczewscy.

Dotknąć muzyki - monografia o nowym gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z autografem projektanta budynku Tomasza Koniora.

Album Metropol Parasol poświęcony jednemu z najbardziej oryginalnych budynków w Europie wraz z  autografem projektanta budynku Juergena Mayera H.

Dwa albumy A.WAY: baśń dogania przyszłość poświęcone futurystycznemu projektowi pracowni J MAYER H. wraz z autografem Juergena Mayera H..

Książka Could Would Should Juergena Mayera H., wraz z autografem autora, która jest zapisem jego badań i praktyki architektonicznej.

Specjalne zestawy ArchiSnob, czyli must have każdego snoba architektury.

Spotkania z architektami oraz przedmioty można licytować do najbliższej niedzieli, czyli 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka publiczna, odbędzie się na ulicach w całej Polsce oraz za pośrednictwem serwisu aukcji internetowych. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany na kanałach Grupy TVN oraz w internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie