Biennale Architektury w Wenecji przełożone na sierpieńPropertydesign.pl - 06-03-2020 11:10


17 edycja międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji odbędzie się w innym terminie niż wcześniej planowany. Wystawa trwać będzie od soboty 29 sierpnia do niedzieli 29 listopada. Pierwotnie wystawa miała rozpocząć się 23 maja i trwać do 29 listopada. O zmianie terminów poinformował na swojej stronie jej organizator.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Biennale,  decyzja podyktowana była środkami ostrożności podjętymi przez rządy wielu krajów na całym świecie dotyczącymi mobilności ludności.

Zbiegło się to w czasie z newralgicznym okresem początków prac nad wystawą, w której udział bierze wielu architektów i instytucji z 60 krajów na wszystkich kontynentach. Jak podkreśla organizator, w obecnej sytuacji istniało duże ryzyko, że wystawa może zostać niezrealizowana w całości przed jej pierwotnie ogłoszonym terminem otwarcia.

Kurator wystawy, Hashim Sarkis w celu zapewnienia wysokiej jakości wystawy i mając na uwadze trudności, jakie mogą napotkać zaproszeni architekci i kraje biorące udział w wydarzeniu, podjął decyzję o przełożeniu jej na późniejszy termin. Jak zaznacza organizator, krótkoterminowe przełożenie  mogłoby być nieskuteczne, biorąc pod uwagę złożoność maszyny organizacyjnej, liczbę i znaczenie zaangażowanych podmiotów oraz prawdopodobny brak wielu z nich. Dlatego też imprezę przełożono aż na koniec sierpnia. 

Organizatorzy Biennale Architektury w Wenecji podkreślają, że nowa data otwarcia wystawy zbiegnie się w czasie z rozpoczęciem 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, co podniesie atrakcyjność kulturalną Wenecji w tym okresie.